"A "mi" gyerekeink is itt élnek, sokuk nem is tudja, mit jelent a Gyermeknap"
Ételosztás és gyermeknap pizzaparty "kéretlenül" Debrecenben
Tudatosítani kell a társadalomban, a szegények, a hátrányos helyzetűek is emberek, nem tehetnek róla hova születtek.
/Dr. Beer Miklós, nyugalmazott váci megyéspüspök/
A ragyogó időben, már két órával a kezdés előtt gyülekeztek felnőttek, és sok-sok gyermek Debrecenben, a Petőfi téren.
A cívis városban is érzékelhetően nőtt a szegénység az elmúlt 16 év alatt, egyre többen csúsztak le a társadalom peremére. A "gondoskodó város" szlogentől még senki sem lakott jól, sőt a városvezetés szelfijei sem oldották meg a cívis város szociális problémáit. A szociálisnak mondott háló bizony igencsak szakadozott. Enyhén szólva.
Szomorú eseménnyel kezdődött a mai nap. Néma főhajtással emlékeztünk meg Hermann Lászlónéról, rendszeres vendégünkről, az utóbbi időben a kis csapatunk munkájának a segítőjéről. Anikó 58 éves korában, váratlanul elhunyt. Fiával éltek, szerény körülmények között. Az egyesület felhívására sokan segítettek abban, hogy László emberhez méltó módon tud búcsút venni, szeretett édesanyjától. Minden adományt ezúton is, nagy tisztelettel köszönünk.
Gyermeknap. Ilyenkor a családok kirándulnak, moziba, állatkertbe mennek, élvezik a közös együttlétet. A "mi" gyerekeink --több mint százan-- talán nem is hallottak még a Gyermeknapról. Számukra az élet azt hozta, hogy ilyenkor is felkerekednek a szüleikkel, kijönnek Debrecenben, a Petőfi térre, az ingyenes ételosztásra.
Kis életükben ez természetes, ebbe hozta őket a gólya. Beer püspök úr által mondottakat nem véletlenül választottuk. A gyermekek nem tehetnek arról, hova születtek, nekik is joguk van a gyermeki lét örömére, boldogságára, a korszerű oktatásra, arra, hogy ne feküdjenek le éhesen. Napjaink szomorú valósága, hogy sok gyermek él nélkülözésben, méltatlan körülmények között.
Ők is szívből tudnak örülni ha játékról van szó, ha csokit, vagy más finomságot kapnak. Az egyesület szerény Gyermeknapra készült, a mi lehetőségeink korlátozottak. Mi olcsó, ahogyan egymás között mondtuk, "népi" játékokkal vártuk a gyermekeket. Nem telt ugró várra, csillogó játékokra. De ennél sokkal fontosabb volt a gyermekek önfeledt játéka, csillogó szeme. Az öröm, hogy önfeledt gyermekek lehettek.
A tombolán minden gyermek nyert, játékokkal felpakolva mehettek haza. Féltőn ölelték magukhoz a "zsákmányt".
A hét közben megkeresett bennünket egy édesanya. Fájó szívvel írta, kisfiának most lesz a születésnapja, de neki nem telik a köszöntésre. Ma a nyolc éves Pistikét Kati néni ajándékokkal lepte meg. A kisfiúnak fülig ért a szája a boldogságtól, elmondta talán százszor is: "köszönöm". Lehet ennél nagyobb öröm? Egy gyermeknek a csillogó szeme igazi ajándék a számunkra. Ezért már megérte. Ráadásnak a testvérével, Ferikével együtt a tér melletti fagyizót is "kifoszthatta". Kis arcán látni lehetett milyen gondban volt, milyen ízt válasszon.
A nap fénypontja a pizza -party volt. A Fornetti KFT-nek hála a mi kis vendégeink több szelet pizzát kaptak, még haza is tudtak vinni. Köszönjük a cég segítségét, sok gyermeknek szereztek örömet.
Nagyon hálásak vagyunk annak a debreceni családnak, akik a térre hozott több doboz, szívecskés pizzát. Kimondhatatlan örömet jelent számunkra, hogy mindig számíthatnak a "gyerekeink" Krisztina ajándékaira. Nagyszerű ember, tele jósággal, szeretettel.
Minden adományozónak hálásak vagyunk, a sok-sok gyermekmosolyt nekik köszönhetjük: @Mignon Cukrászda; @Szőke Cukrászda; @Hajdúsági Sütödék Kft.; @Bikers Caffe & Pizza; @Tűzmadár Tisza Sziget; @Zumba Fitness - Juditka & Matyi. @Nagyerdei Kultúrpark
Egy nagyon kedves hölgy 500 lufival lepte meg a kis vendégeinket.
Köszönjük a "kisembereknek" a pár ezer forintos adományait, melegség tölti el a szívünket, mikor látjuk, vannak még jó emberek, nem mérgezett meg mindent a politika.
Mert az éhezés pártsemleges. Egy európai országban nemzeti minimum programnak kell lennie, hogy ne éhezzen senki, ne kerüljön olyan méltatlan élethelyzetbe, hogy a csillagok legyenek éjszaka a fejük fölött. Bízunk abban, hogy a következő években olyan Magyarország épül, ahol egyetlen gyermek sem fekszik majd le éhesen.
A szigorú tények: kiosztottunk 150 adag töltött káposztát a felnőtteknek; több mint 100 gyermek kapott pizzát. A mai vasárnap úgy 250 vendégünk volt. Szerény becslés szerint.
Az egyesület legközelebb 2026. június 28.-án várja vendégeit meleg ebéddel, szeretettel.
Itt a mi térségünkben is sok ezren várják a segítő kezet, az emberi szót, szeretnének emberhez méltó életet élni. Hívunk mindenkit, aki segíteni szeretne, két kézzel, vagy anyagi támogatással.
Várjuk a debreceni lakosok adományait is, elsősorban TARTÓS Élelmiszert gyümölcsöt, burgonyát. Örömmel várunk gyermek játékokat, könyveket is.
Aki szeretne segíteni, támogatást adni, az alábbi telefonszámon jelezheti.
Mobil (a hét minden napján): +36 30 9841 963
Átutalással:
Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete számlaszáma:
Magnet Bank ZRT 612 00261-11059802
A közleménybe kérjük beírni: ételosztás, 2026
Mi, a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesületének a tagjai tudjuk, csak egy csepp a tengerben a hozzájárulásunk, de a sok-sok kis "csepp", akár csodákra is képes lehet. Mert adni jobb,mint kapni. Hiszünk az emberi jóságban, a szeretet erejében.
Megszívlelendőnek tartjuk Ferenc pápa által mondottakat:
"A jogtalanság a szegénység perverz gyökere. A szegények kiáltása minden nappal erősödik, mégis minden nappal kevésbé hallatszik. Napról napra erősebb az a kiáltás, mégis napról napra kevésbé hallatszik, mert elnyomja a kevés gazdag lármája, akik egyre kevesebben vannak és egyre gazdagabbak."
Debrecen, 2026. május 28
Tukoráné Kádár Ibolya
az egyesület vezetője




































