Habony Árpád a kommunista celeb
Mintha csak az időutazást találták volna fel nemrégiben, úgy idéznek vissza rég letűntnek hitt korokat napjaink eseményei.
A miniszterelnök főtanácsadójának esküvőjében egyenesen Móricz Zsigmond Rokonok című regényének uram-bátyám hangulata köszön vissza.
Baán László, az Szépművészeti Múzeum igazgatója Fiala János műsorában elismerte, hogy Habony Árpád ingyen kaphatta meg esküvőjének lebonyolítása céljából az általa vezetett intézmény termeit.
A műsorvezető kérdésére ráadásul Baán azzal indokolta lépését, hogy alapvető érdeke jó kapcsolatot ápolni olyan szereplőkkel, akiknek révén később előrébb juthat az intézmény. Az Index témában megjelenő cikke kapcsán a múzeum írásban reagált, és tovább erősítette ezt az érvet. Levelükben kifejtik, hogy a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően szokták ez épületet magáncélra átengedni, amit vagy bevételszerzés céljából vagy a múzeum társadalmi kapcsolatainak és támogatottságának erősítése érdekében tesznek.
A történet feltehetően kevés hozzáfűznivalót kíván. A hétköznapi ember szemével nézve talán már az sem egészen érthető, hogy miért akar valaki Rafaello és Tiziano festményei között igent mondani élete párjának. Ezen túlmenően az már mégis elfogadhatatlan, hogy a modern demokrácia jogegyenlőségének elvét megsértve, befolyásának köszönhetően jusson valaki ilyen előnyökhöz.
Ha pedig arra gondolunk, hogy Habony egyszerű baráti szívességként használhatta az épületet az már egyenesen szánalmas. Mint ismeretes, Baán és Habony olyan szívélyes viszonyt ápol egymással, hogy a főigazgató maga volt a kormányfő tanácsadójának esküvői tanúja.