A fesztiválozás legyen mindenki számára elérhető – hangsúlyozta Orbán Balázs, a BME Egyetemi Napok főszervezője, amikor bejelentette: a rendezvény idén nem áremeléssel, hanem kedvezményekkel várja a közönséget.
Szeptember 10. az Öngyilkosság-megelőzés Világnapja. A nyár elején megjelent Az élet nélkülem is ment tovább című regény központi témája éppen ez: egy fiatal lány kísérlete és életben maradása, valamint a körülötte élők kétségbeesett küzdelme, hogy megértsék a történtek okát.
Kevés dolog frissítőbb, mint egy pohár frissen facsart narancslé. Ma már természetesnek vesszük, hogy csak megnyomunk egy gombot, és pillanatok alatt tele a poharunk vitamindús itallal. De vajon hogyan készítették elődeink a narancslét, és mikor vált igazán népszerűvé?
Reggel a kávé mellé egy multivitamin, edzés után egy fehérjeturmix, este pedig magnézium a jobb alvásért. Ismerős? Nem véletlen, hiszen ma már tízből hét magyar szed valamilyen étrendkiegészítőt. Sokan úgy érzik, hogy ezzel tesznek a legtöbbet a megelőzésért, közel hatvan százalék kifejezetten prevenciós céllal nyúl a vitaminokhoz, legyen szó a téli megfázások kivédéséről vagy a tavaszi fáradtság leküzdéséről.
Megdöbbentő adat, de ma Magyarországon minden második embernél kialakulhat daganatos betegség. A jövő egészségügye személyre szabott lesz – genetikai és életmódbeli adatok alapján előre jelezhetőek lesznek a betegségek, és egyénenként határozható meg, kinek mire kell figyelnie.
Napi ötezer forintból bárki jól érezheti magát szeptember 16–18. között Budapesten, az év egyik legnagyobb hallgatói fesztiválján. A BME Egyetemi Napok legfontosabb üzenete ugyanis az, hogy a fesztiválozás nem luxus!
Vasárnap hajnalban elhalkultak a Coca-Cola SZIN programhelyszínei, ezzel búcsút is vettünk az idei fesztiválszezontól. De az eleven emlékek bűvöletében már készülhetünk a jövő évi bulira, ami 2026. augusztus 26-29. között lesz a megszokott helyszínen. A leggyorsabbak pedig már a fesztivál után pár órával rácsaphatnak a legolcsóbb, Super Early Bird jegyekre is.