Tim Gábor ezúttal a második helyről esett ki

1perc
Eddig olvastam
a- a+

2019. július 10. - 20:37

Az idei Rallye2 Országos Bajnokság az elmúlt hétvégén Veszprémben folytatódott, ez volt a szezon negyedik versenye és egyben 2019 egyetlen murvás futama. Tim Gábor bizakodva érkezett a helyszínre, hisz bizonyítani akarta, murván is megvan a tempója.

A Tim Gábor - Timár Tamás páros a szezon első versenyét megnyerte, majd a Miskolc Rallye-n a vezető helyről esett ki motorhiba miatt. A harmadik futamot kényszerűségből egy csere autóval teljesítették és ott is dobogóra állhattak, összetettben pedig a bajnokság harmadik helyén várták a Veszprém Rallye-t.

A JG2 Racing ismét csatasorba állította az Opel Adam R2-t, mely idén már futamgyőzelemhez segítette a párost, igaz Miskolcon cserbe hagyta Őket. A verseny előtti teszten finomították a beállításokat, a tempóval nem volt baj.

A verseny első gyorsasági szakaszán súlyos baleset történt, így azt törölték. A második szakaszon, a több mint 21 km-es pályán jó időt autóztak Timék, a második helyen álltak. Innen próbálták volna növelni a tempót, de a harmadik szakaszon az Opel felfüggesztése megadta magát.

“Elmondhatatlanul csalódott vagyok, mert egyszerűen idén nem akar sikerülni semmi, pedig bőven megvan a tempónk a győzelmekhez. A csonkállvány eltörése felett még mindig értetlenül állunk, nem mentünk semminek és az alkatrész új volt. Nincs is értelme foglalkozni ezzel. Most jelentős hátrányba kerültünk a bajnokság szempontjából, de nem adjuk fel. Hátrányunk ledolgozható a maradék három versenyen, de kiesés már nem fér bele.”

- nyilatkozta Tim Gábor a verseny után.

A Rallye2 bajnokság mezőnyének nincs sok ideje a pihenésre, hisz a következő futam július végén következik Komlón. Tim Gáborék 25 pontos hátrányban a negyedik helyen várják a folytatást.