h i r d e t é s

225 ezerre büntették az ittasan vezető rendőrt

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

225 ezerre büntették az ittasan vezető rendőrt

2015. június 19. - 14:31
0 komment

Első fokon 225 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta a Szegedi Járásbíróság azt a férfit, aki, ittasan vezetve, négy utasával a Tiszába hajtott a szegedi rakpartról – tájékoztatott a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.

Szanka Ferenc közölte, a gyorsított eljárásban döntő bíróság ittas járművezetés vétségében mondta ki bűnösnek a férfit, akit egy év öt hónapra a járművezetéstől is eltiltott.

Március 7-én hajnalban szintén ittas társaival ült autóba a rendőr, majd a Huszár Mátyás rakpartra hajtottak. 80 kilométer/órás sebességgel mehettek, amikor egy hirtelen kormánymozdulat miatt sodródni kezdett az autó, megperdült, majd a folyóba zuhant. A balesetben senki nem sérült meg.

Az elsőfokú ítélet nem jogerős, mert az ügyészség fellebbezett.

Egy hete a Ceglédi Járásbíróság szabott ki komoly pénzbüntetést ittas vezetés miatt, egy visszaesőnek számító férfit 450 ezer forintra büntették, amiért 0,86 ezreléknyi alkohol volt a vérében.

 

origo.hu (Címlap: Forrás: szabolcsvonulas.hu)

Posted by SEJT on 2015. június 19.