h i r d e t é s

A kormány nem vesz részt a rendkívüli ülésen

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A kormány nem vesz részt a rendkívüli ülésen

2017. augusztus 17. - 11:08

Hétfőre rendkívüli ülést hívott össze az Országgyűlés. Tették mindezt ellenzéki kezdeményezésre.

A kép illusztráció!

Az okot a lex CEU néven elhíresült, erős visszatetszésnek örvendő, ennek ellenére máig érvényben lévő törvény szolgáltatja, melynek eltörlésére tesz kísérletet az MSZP, az LMP és néhány független képviselő is.

Aligha nevezhető meglepőnek, a kormány erre az indítványra adott reakciója. Bár a Közép-Európai Egyetem szinte biztosan fennmaradhat, a törvény eltörléséhez nem különösebben fűlik a foga. Távolmaradásukkal tüntetik hát ki az ülést.

Mindebben az a legszebb – ahogy arra 24.hu cikke továbbá arra is kitért – hogy éppen a Fidesz törvényeket illető kontár munkájának eredményeképp a tervezett ülés nélkülük nem lehet határozatképes.

Ezt a „bojkottot” Kósa Lajos azzal volt képes megindokolni, hogy azért nem mennek el a rendkívüli ülésre, „mert semmi ok nincs arra, hogy nyáron összeüljön a parlament.”

Ezzel csak annyi a probléma, hogy attól, hogy Kósa, vagy éppen a teljes Fidesz-KDNP képtelen okot látni a rendkívüli ülés összehívására, attól még az ellenzék lát. Ennek tükrében mindent elárul a kormányról, amit tudni érdemes. A demokratikus magatartás látszatára sem adnak, ha eddig ugyan tették.

A megoldás ezúttal is ugyanaz volt, mint amit eddig is megszokhattunk (tegye fel a kezét, aki nem unja még! Maga ott, a hátsó sorban, üljön le, egyes!). Lekezelő magatartás, amit a hozzáértés teljes hiánya súlyosbít.

Kell is a nyári szünet a Fidesz tagjainak. Hosszú és kemény évet töltöttek azzal, hogy annyi adót préseljenek ki a népből, amennyit csak lehet és fordítsák ezt arra, hogy eddig sem tisztességesen megszerzett vagyonukat tovább gyarapítsák.

Közben az olyan intézményeket, mint amilyen a CEU is, amelyek valóban hozzáértő szakemberek felkészítését tűzték ki maguk elé célul, ellehetetlenítik.

Persze amennyiben a New York állammal folytatott tárgyalásokat vesszük alapul, érthető is a kormány távolmaradása. Így már csak annyi a kérdés, vajon mire volt jó egy ilyen zagyva törvény bevezetése?