Akár tartós ködfoltok is lehetnek
Vasárnap sokfelé párásan, ködösen indul a nap, keleten pedig lesznek olyan tájak, ahol egész nap kitart a szürkeség - írja az Időjárás.hu.
Máshol több-kevesebb napsütésre is számíthatunk, az ünnepi rendezvényeket csapadék nem zavarja meg. Markáns front a jövő hét közepéig nem érkezik.
Délelőtt az éjjel képződött ködfoltok északkeleten helyenként csak nehezen kezdenek ritkulni, máshol fokozatosan kisüt a nap. Északnyugat felől közben fátyolfelhők is érkeznek, de csapadék nem valószínű.
Délután változóan, keleten, északkeleten helyenként erősen felhős lesz az ég. A Dunántúlon várható a legtöbb napsütés. Csapadék nem lesz. A délkeleti szél a Kisalföldön megélénkül, máshol gyenge marad a légmozgás.
A csúcshőmérséklet a tartósan párás vidékeken 7, 10, máshol 11, 16 fok között várható.
Milyen idővel indul a hét?
Hétfőn napközben többnyire erősen felhős lesz az ég, csak kevés helyen süthet ki a nap. Számottevő csapadék nem valószínű. Változó irányú szél lesz. Kora délután 10, 17 fok várható.