április 2021

2021. április 02. - 15:10

 

Az oktatásban dolgozókat és számos egészségügyi szakembert nyugtalansággal és félelemmel tölt el, hogy az első oltást követően akár napokon belül, a hétvégén kiadott rendelet szerint április 19-től vissza kell térni a tantermekbe. - írja nyilatkozatában a PDSZ

Az eddigi kormányzati tájékoztatók ennek gyökeresen az ellenkezőjét kommunikálták. Müller Cecília országos tisztifőorvos rendszeresen felhívja a figyelmet arra, hogy senki ne érezze magát azonnal védettnek, miután megkapta az oltást, hiszen időre, akár két-három hétre is szükség van, amíg az immunrendszer megfelelően reagál és kitermeli az ellenanyagokat.

A hivatalos Koronavírus-vakcina kisokos még ennél is szigorúbban határozza meg a védettség határidejét: az oltottak védelme csak a vakcina második adagját követően alakul ki, várhatóan 1-2 héten belül.

Ezért a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete arra kéri akormányt, hogy az eddigi kormányzati útmutatásoknak megfelelően biztosítsa minden pedagógus, oktatásban dolgozó számára a biztonságos munkavégzés feltételeit.

A jelenleg engedélyezett oltóanyagok közül a Pfizer, a Szputnyik és a Sinopharm második adagja 3 hét múlva adható be. Ezt követően a lehető legnagyobb védettség kialakulásához még 2 hétre van szükség.

Mindezek miatt azt kérik, hogy a kormány ne ragaszkodjon az iskolák újranyitásakor egy olyan fiktív dátumhoz, amikor az oktatásban dolgozók sokaságának védettsége biztosan nem elégséges, hanem az egy hétvége alatt megszervezett tömeges oltás után biztosítsa az immunizációhoz szükséges megfelelő időszakot. Fontos, hogy a tömeges oltáson való részvétel ne lehessen a megfertőződés forrása, biztosítsák a távolságtartást és a higiénés követelmények betartását. 

"Nem ezen a 3 héten múlik, hogy a magyar gyermekek milyen eredményesen oldják meg a kompetenciamérés vagy a PISA-teszt feladatait. Viszont sok tanár és oktatásban dolgozó, valamint családtagjaik élete és biztonsága múlik e pár héten. Elsősorban az egész ország – tehát nemcsak az oktatásban dolgozók – érdeke az, hogy az újranyitást követően az iskolák, óvodák ne váljanak ismét a járvány egyik fő fertőzési gócává!"

Adódik a kérdés, Ön visszaengedné a gyerekét április 19-től az oktatásba?

A PDSZ a tanárok szemszögéből közelíti meg a problémát, én pedig a szülők szemszögéből. Ha a pedagógus védetté válik, a gyerkekre kevésbé veszélyes a vírus, akkor kik lesznek még jobban kitéve a koronavírusnak? Kiket fognak fertőzni egy-egy tanítási nap után?


 

Tíz hónapja tart a Pécsi Rendőrkapitányságon egy büntetőeljárás

2021. április 02. - 12:05

Immár tíz hónapja tart a Pécsi Rendőrkapitányságon az a büntetőeljárás, melyet a Sümegi Járóbeteg Szakellátó Központ vezetőjének, Szabó Krisztina bűnjelként lefoglalt érettségi bizonyítványa miatt rendelt el az ügyészség. - írja a Sümegi Szó


Pénzzel próbál motiválni az Ördög ügyvédje

2021. április 02. - 09:55

"Az ügyészséget és a Fidesz-csicska Polt Pétert jobban érdekli, ki az ördög ügyvédje, mintsem hogy a fideszes tolvajok után nyomozzanak. Még a svájci hatóságokat is megkeresték miattam.

Bár kitartóan kutatnak utánam, én nem bujkálok. Sőt. Ott álltam az elmúlt időszak több botrányának kirobbantása mögött.

Van, amikor az ölünkbe hullik egy nem várt rendőrségi rajtaütés, lásd Szájer a melegorgián és az ereszen csúszva. Azonban ne a szerencsén vagy a külföldi titkosszolgálatokon múljon a fideszes gazemberek lebukása.

Már csak egy év, és újra választások lesznek.


Oldalak