Az ÁKK szerint 588 000 000 000 forinttal csökkent az államadósság

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Az ÁKK szerint 588 000 000 000 forinttal csökkent az államadósság

2015. március 09. - 15:18
0 komment

Februárban 588 milliárd forinttal csökkent az államadósság, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) szerint 24 148 milliárd forintot tett ki.

Az adósságkezelő honlapján olvasható előzetes adatok szerint a januári 854 milliárd forint emelkedés miatt az adósság 266 milliárd forinttal nőtt az év első két hónapjában. - írja a nol.hu

Az ÁKK csak a forint idősort közli, míg korábban az államadósság előzetes adatait heti rendszerességgel a GDP arányos szinttel, sőt átmeneti ideig az uniós ESA '95 és az ESA 2010-es módszertan szerint becsült GDP-hez mérve is közölte. Ennek fényében az ÁKK honlapján olvasható előzetes adatok nem egyeznek meg a Magyar Nemzeti Banknak a pénzügyi számlák alapján negyedévente közölt úgynevezett maastrichti adósságadatával.

Utóbbi szintén előzetes adatok szerint, a múlt év végén 24 521 milliárd forint volt. Az ÁKK előzetes adata 23 881 milliárd forint, 640 milliárddal kisebb az MNB-adatánál. Szóval higgyen akinek akar.

 

nol.hu