Az új amerikai nagykövet háromszor

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Az új amerikai nagykövet háromszor

2015. január 21. - 01:00
0 komment

Pár napja érkezett Colleen Bell, az Amerikai Egyesült Államok nagykövete, aki remélhetőleg új alapokra helyezi a magyar-amerikai kapcsolatokat.

Eddig legalábbis azt hittük.

Ahogy a kormány, úgy mi is nyitott szívvel vártuk a nagykövetet, hogy bebizonyítsa, érdemes még segítenünk az USA-nak, ha diplomáciáról, demokratikus alapjogokról, etikettről vagy korrupcióról van szó. Csakhogy ezt az esélyt az első nyilvános szereplésén, az Ismeretlen katona sírjának megkoszorúzásakor eljátszotta.

Mutatjuk, miért:

1. A késés

Az, hogy pár újságírónak, fotósnak, operatőrnek kellett hosszú perceken át várakoznia a 14:00-ra ígért eseményen, megbocsátható. Csakhogy katonák is érkeztek a koszorúzásra, és kevés dolgot fájdalmasabb nézni, mint amikor magyar honvédek fáznak az amerikai nemtörődömség miatt. Videós bizonyítékot készítettünk a késésről:

2. A vendég

A nagykövet tiszta lappal indulhatott volna, erre mit tesz? Elhozza azt, aki megalázta Vida Ildikót, Gyurcsány emberét: igen, André Goodfriendet személyesen:

Jó, hogy a nagykövetség nem Kun Bélát éltető táblákkal vonult fel a Hősök terén - de ami ez után következett, az a legvadabb elképzeléseket is felülmúlja.

3. A kabát

Néma csendben vártuk, ahogy Colleen Bell előlép a diplomataautóból - fehér kabátban! Egy sír koszorúzásán! Ebben a ruhában vonult a Bánk bán áriájára, és láthatóan teljes zavarban volt, hogy is kellene viselkednie. Az alábbi videón látszik, hogy felváltva mosolyog és szomorú, hullámoznak az érzelmei, és többször is körbejár a tekintete. Talán arra gondol, hogy a Hősök terét, ha lebontanák, ideális hely lenne-e egy Walmart számára? De jobb, ha megnézik a videót:

De nem akarjuk mi eldönteni a kérdést, ítéljen ön! Itt szavazhat!

 

index.hu

{flike}