h i r d e t é s

Devizahiteled van? Kezedben a megoldás!

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Devizahiteled van? Kezedben a megoldás!

2015. május 13. - 21:26
0 komment

Mit tegyek ha elégedetlen vagyok az elszámolással?

Ezekben a napokban kapják meg a devizahitelesek az elszámolásról szóló értesítéseket.

PITEE-Elszamolasi Ertesito (1)
Tisztességes elszámolás?

A korábbi hírek szerint az elszámolást következtében a deizahitelesek havi törlesztőrészlete átlagosan 25-30 százalékkal kellene, hogy csökkenjen (fidesz.hu, 2014.09.12).

A valóság ezzel szemben az, hogy a devizahtielesek több, mint felének a törlesztőrészlete szinte változatlan marad! (portfolio.hu, 2015.05.09)

A bankmentő törvények eredményeként az országgyűlés a devizahitelesek nyakába varrta az árfolyamkockázat okozta veszteségeket.

Fizesse ki a magyar állam az árfolyamkockázatot!

Ha azt akarja, hogy a magyar állam kártérítse Önt az árfolyamkockázat okozta veszteségekért, akkor nyújtson be alkotmányjogi panaszt az Alkotmánybírósághoz!

Ebben a bejegyzésben megtalálhatja és letöltheti a PITEE egyesület által javasolt alkotmanyjogi panasz mintáját.

Alkotmányjogi panasz a semmis szerződések forintosítása ellen!

Ezt az alkotmányjogi panaszt 2015. július 31-ig lehet benyújtani az Alkotmánybírósághoz.

Az Országgyűlés a “forintosítási” törvénnyel a fogyasztókra terhelte a forint elértéktelenedéséből eredő terheket. Sok devizahiteles számára csak a bankoktól kapott elszámolási értesítőből derül ki, hogy mennyivel emelkedik meg a tartozásuk a forintosítás miatt. Mi ugyanakkor azt gondoljuk, hogy semmis szerződéseket nem lehet forintosítani!

A forintosítás ellen jogvédelmet jelenleg csak az Emberi Jogok Európai Bírósága tud nyújtani. Az európai jogállami hagyományok szerint ugyanis senkire nem lehet egy semmis szerződés teljesítését rákényszeríteni.

 Emberi Jogok Európai Bírósága
Emberi Jogok Európai Bírósága

Annak érdekében, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága foglalkozzon az ön hitelével, önnek első lépésben a magyar Alkotmánybírósághoz kell fordulnia jogorvoslatért. A magyar Alkotmánybíróság az ön beadványát minden bizonnyal el fogja utasítani. Azonban az elutasító határozatot majd mellékelni kell az Emberi Jogok Európai Bíróságának címzett beadványhoz.

Emiatt, ha nem ért egyet a forintosítással, akkor nyújtson be alkotmányjogi panaszt az Alkotmánybírósághoz, amiben tiltakozik a szerződésének az érvényben tartása ellen.

Ebben a dokumentumban egy alkotmányjogi panasz mintáját találja. Ezt a mintát bárki felhasználhatja, aki már megkapta a bankjától az elszámolási értesítőt. Ezt a mintát azok is benyújthatják, akik már adtak be korábban alkotmányjogi panaszt az alkotmánybírósághoz.

Az alkotmányjogi panasz benyújtása előtt (1) nyomtassa ki a beadvány mintáját; (2) írja rá nevét és lakcímét az első oldalra, majd (3) írja alá a beadványt a második oldal alján (ezeknek a helye sárgával ki van emelve). A beadványhoz csatolja a banktól levélben kapott elszámolási értesítő másolatát. A beadványt és annak mellékletét ajánlott levélben küldje el az Alkotmánybírósághoz, és őrizze meg a feladóvevényt! Az alkotmányjogi panasz illetékmentes.

Adjon be alkotmányjogi panaszt az Alkotmánybírósághoz, ha azt akarja, hogy a magyar állam fizessen kártérítést Önnek az árfolyamkockázat okozta veszteségek miatt.

 Alkotmányjogi panasz – Kártérítés az árfolyamkockázat miatt (benyújtható 2015. július 31-ig).

 Alkotmányjogi panasz – Kártérítés az árfolyamkockázat miatt (benyújtható 2015. július 31-ig).

Bankárkormány
Bankárkormány

 

pitee.wordpress.com (Címlap Fotó: magyarhirlap)

Posted by SEJT on 2015. május 13.