Együtt koszorúzott Merkel és Putyin

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Együtt koszorúzott Merkel és Putyin

2015. május 10. - 14:55
0 komment

A német kancellár vasárnap érkezett Moszkvába, ahol az orosz elnökkel együtt megkoszorúzta a Vörös tér közelében lévő Sándor kertben az ismeretlen katona sírját. Utána tárgyalóasztalhoz ültek

- írja a VS.hu.

Ahogy korábban már bejelentették, egy nappal a győzelem napi ünnepség után, Angela Merkel és Vlagyimir Putyin együtt koszorúzták meg az ismeretlen katona sírját. Putyin szombaton ugyanott virágokat helyezett el más országok vezetőivel együtt a náci Németország felett az európai hadszíntéren aratott győzelem 70. évfordulója alkalmából rendezett katonai parádét követően. A díszszemlén Merkel nem vett részt, ahogy az Európai Unió vezetői sem.

A díszszemle 16 500 katona és 400 harci eszköz részvételével a legnagyobb katonai parádé volt a Szovjetunió felbomlása óta.

 

A katonai díszszemlét itt nézheti meg >>>

 

vs.hu (Címlap: Fotó: AFP / KIRILL KUDRYAVTSEV)

Posted by SEJT on 2015. május 10.