h i r d e t é s

Elhízásban az élen járunk, de mi lehet az ok?

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Elhízásban az élen járunk, de mi lehet az ok?

2015. június 30. - 15:59
0 komment

Kövérségben az Európai Unióban a WHO felmérése szerint Magyarország az elsők között szerepel.

A lakosság több mint felét érinti, s ha így megy tovább hamarosan az ország kétharmada túlsúlyos lesz - írja a sztárklikk.

Sokan vannak, akik mindenféle tanácsot megfogadnak, csakhogy lefogyhassanak, de nem tudnak lejjebb adni a súlyukból. 

Mi okozza az elhízást?

A testtömeg kialakulásában genetikai hatások is közrejátszanak, de általában a sok kalória bevitel 
a felelős. A szervezet a felesleges kalóriát zsír formájában tárolja.

Az alváshiány is okozhat súlynövekedést. Kimutatták, hogy napi 30 perces rendszeres alváshiány előidézhet súlynövekedést és inzulin érzéketlenséget. Alváshiány esetében a ghrelin nevű hormon szintje megemelkedik. Ez a hormon indítja el az éhségérzetet. 

Az étkezések időbeosztása is hat állapotunkra. Egy vizsgálatban résztvevők 25 %-kal többen veszítettek a súlyukból, azok akik du. 3 óra előtt fogyasztották el a főétkezésüket, mint azok akik 3 óra után ették a főételüket.

Miért nem működik a legtöbb fogyókúra?

Az elhízás valódi oka, hogy többet eszünk, ráadásul nagy részt egészségtelen ételeket s nem mozgunk eleget.

Vajon mi okozza, hogy ugyanolyan életmód és táplálkozás mellett egyesek jelentősen híznak,míg mások alig vagy egyáltalán nem? Az elhízás okaként egyes kutatók vírusfertőzést jelöltek meg. Mások arra a következtetésre jutottak, hogy mivel az elhízás hirtelen és rövid idő alatt következett be, egy bizonyos kémiai adalékanyagok, az állati takarmányok növekedési hormon tartalma és egyéb a környezetet mérgező ipari melléktermékek együttes hatása károsította az emberi szervezet természetes testsúlyszabályozását.

Jeffrey Gordon amerikai professzor a Nature című tudományos szaklapban megjelent cikke szerint,
egy kutató csoport az állati, emberi vizsgálatok során arra a következtetésre jutottak, hogy a túlsúlyos emberek bélflórájában az úgynevezett Firmicutes baktériumok jobban elszaporodtak, mint a normál testsúlyúaknál.

A Firmicutes baktériumcsalád túlszaporodása a bélflórában olyan enzimek termelésére készteti a szervezetet, amelyek alaposabban lebontják a táplálékot, így az nagyobb mennyiségben tud beépülni szerveinkbe, hízást előidézve. 

Zsírlerakódásokat zsírszövetekben zajló gyulladások is okozhatnak, ami a has hízásához vezet. A hasi zsír amely a has üregben található és fontos szerveket is körülvesz ( máj,gyomor, vastagbél), nagyon veszélyes az egészségre. Magas vérnyomást, szívinfarktust, cukorbetegséget okozhat.

 

sztarklikk.hu

Posted by SEJT on 2015. június 30.