Elítélték az AMTOSZ elnökét
Magyarországon az elmúlt 10 évben a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) mellett 2 új technikai sportszövetség jött létre.
Az egyik a Magyar Gyorsulási Szövetség (MGYSZ), a másik az Autós-Motoros Biatlon Tájékozódási Országos Sportági Szövetség (AMTOSZ).
Az MGYSZ-t 2006-ban az AMTOSZ-t 2013-ban jogerősen nyilvántartásba vette a bíróság, mindkét szervezet alapszabálya megfelel a 2004. évi I. törvényben (sporttörvény) foglaltaknak. Mindkét szervezet országos sportági szövetség mindazon jogokkal és kötelezettségekkel amiket a sportági szövetségek részére előír a sporttörvény.
Az MNASZ-t 2004-ben vette nyilvántartásba a bíróság, alapszabálya 2014-ig törvénytelen volt (a hatályát vesztett 2000. évi CXLV. törvényre – régi sporttörvényre – alapult). Tíz éven át jogilag semmiféle, a sporttörvény által a sportági szövetségek részére biztosított jogkörrel nem rendelkezett, tekintve, hogy alapszabálya törvénytelen volt, nem a 2004. évi I. törvényre alapította működését. Ezt egyébként a 2012. október 28-i közgyűlésen az akkori elnök Gyulai Zsolt (trafikmutyi) is elismerte a közgyűlési jegyzőkönyv 40. oldalának utolsó bekezdésében. (csatolva) Egyértelmű, hogy úgy vettek fel jogosulatlanul milliárdokat támogatásként 10 éven át, hogy arra törvényes alapjuk nem volt.
Első körben az MNASZ az MGYSZ működésébe, majd 2013-tól az AMTOSZ működésébe avatkozott be, mindent elkövetett annak érdekében, hogy bekebelezze a számára idegen sportágakat. Több per, ügyészi intézkedés is történt az MNASZ kártékony tevékenységének köszönhetően. Több jogerős végzés kimondta, hogy az MNASZ nem formálhat jogot a másik két szervezet sportágaira, azok működtetésébe nem avatkozhat be. Az MGYSZ 2008-tól több ügyészi intézkedési kérelmet terjesztett elő annak érdekében, hogy az MNASZ törvényes működését kikényszerítse az ügyészségen keresztül, de az ügyészség túlságos lojalitást mutatott az MNASZ elnökségében helyet foglaló Fidesz politikusok és másodvonalas embereik iránt, így intézkedésre nem került sor, az MNASZ törvénytelenül is működhetett tovább.
Tekintve, hogy az MNASZ nem tudta bekebelezni a másik két szövetség sportágait, ezért az ügyészséget használta fel céljai elérése érdekében. Mindkét szervezet ellen ügyészi vizsgálatokat indítottak, megkérdőjelezték mindkét szervezet jogerősen bejegyzett státuszát. Az ügyészség ebben teljes mértékben partner volt (pontosabban Polt Péter, hiszen ő adta ki az utasításokat a területi ügyészeknek).
Odáig fajult az ügyészség politikát kiszolgáló gyalázatos ténykedése, hogy az AMTOSZ elnöke ellen vádat emeltek okirat hamisítás miatt, mert a saját sportszervezet tagjának kiadta a sporttörvény által megkövetelt hozzájárulást a tagszervezet sportrendezvényének megtartásához. A tegnapi nap folyamán (2016. február 24-én) az első fokú bíróság elítélte az AMTOSZ elnökét hamis magánokirat felhasználása miatt, mely jogilag azt jelenti, hogy az elnököt azért ítélték el, mert a szervezetének közhiteles adataival ellátott fejléces iraton eleget tett a sporttörvény 65. § 4) bekezdésben megfogalmazottaknak, vagyis a sportrendezvény hozzájárulást kiadta.
Az MGYSZ ellen a tavalyi évben indult ügyészi eljárás az MNASZ kérésére. Az ügyészség arra szólította fel az MGYSZ-t, hogy az alapszabályából törölje az országos sportági szövetség megfogalmazást és az ezzel kapcsolatos rendelkezéseket, függetlenül attól, hogy a sporttörvény 19. § 3) bekezdés b) pontja szerinti sportági szövetségként vette nyilvántartásba az MGYSZ-t a bíróság 2006-ban úgy, hogy a 19. § 4) bekezdésben megfogalmazottakat is teljesítette a bíróság. Az MGYSZ közgyűlése elutasította az ügyészi felszólalást, hiszen még ügyészi utasításra sem hajlandó törvénysértést elkövetni az MGYSZ.
Az MGYSZ feljelentéssel élt hivatali visszaélés miatt, illetve 2016-ban ügyészi intézkedésre irányuló kérelmet terjesztett elő annak megállapítására, hogy miként működhetett az MNASZ 10 éven át törvénytelenül, az erre rávilágító beadványokat miért nem követte eljárás, melyik ügyésznek köszönheti az MNASZ, hogy törvénytelen működését nem vizsgálták, mennyi közpénzt kaptak ezen időszak alatt, stb. (csatolva)
Egyik beadványra sem érkezett válasz a mai napig.