Nemcsak az emberiségre lehet kártékony hatással az egyre intenzívebben emelkedő átlaghőmérséklet és a jégréteg rohamos olvadása, hanem a glaciális-interglaciális időszak is jelentősen módosulhat.
Tömeges fajkihalásra és klímaválságra figyelmeztettek a világ vezető kutatói. Legújabb jelentésükben arra hívták fel a figyelmet, hogy a világ nem képes felfogni a biodiverzitás elvesztése és az éghajlati zavarok okozta veszélyek mértékét - írja az MTI.
"A világjárvány során valójában a kapitalizmus nagy fétisei kerültek válságba: az egészségkultusz, a fogyasztás, a turizmus, a szórakozás és kikapcsolódás egyes formái" – Farkas Henrik filozófus
Miután decemberben felfedezték a COVID-19 kórokozójának legújabb mutációját Nagy-Britanniában, a kutatók egyre jobban elkezdtek aggódni amiatt, hogy a variáns sokkal nagyobb problémát jelenthet, mint azt korábban feltételezték.
Egy nemzetközi kutatócsoport részeként az ELTE kutatói új állatmodellt vezettek be egy ritka, örökletes ráktípus megismeréséhez. Az új modell felhasználásával a kutatók elő tudták állítani a betegséget okozó Williamson-mutációt egy apró, mindössze egy milliméter hosszúságú féregben. Eredmények új utakat nyithatnak meg a gyógyszerfejlesztésben is.
Japán az első azon a listán, melyet a Forbes közöl annak alapján, hogy a Voucherworld feltérképezte: melyik ország adta a legtöbb Nobel díjast, hol a legmagasabb az IQ és hol tanul a legtöbb tehetséges diák? Ezek alapján Japán a világ legintelligensebb országa, Magyarország a 16-ik.
Szénelnyelőből szénkibocsátóvá kezdett válni a brazil erdők egy része - állapították meg helyi kutatók lombhullató, félig lombhullató és örökzöld erdőségek 33 éven át tartó tanulmányozása nyomán Minas Gerais szövetségi államban.
A koronavírus-világjárvány új gócpontját fedezték fel az Antarktiszon egy chilei katonai bázison. Ezzel egyetlen kontinens sem maradt a Földön, ahol ne jelent volna meg a SARS-CoV-2 jelű új koronavírus - jelentette be hétfőn a chilei hadsereg.
A világ ismert tudósai és közéleti személyiségei fogtak össze öt kontinens fiataljaival, hogy válaszokat keressenek a globális kihívásokra a NEXT75 konferencia keretében, amelyet az online közvetítésnek köszönhetően több mint 400 ezer ember kísért figyelemmel világszerte.