A Montreali Kardiológiai Intézet (ICM) komoly áttörést ért el a covid-páciensek kezelése terén, ugyanis a tavaly március óta tartó kísérletek során bebizonyították, hogy a colchicine nevű gyulladáscsökkentővel meg lehet akadályozni a koronavírus-fertőzés tüneteinek súlyosbodását.
Kiderült, hogy a nemrégiben kifejlesztett, bőrrák kezelését megcélzó oltások a kísérleti terápiák alkalmával tartós immunválaszra sarkallták a daganatos megbetegedésekben szenvedő páciensek szervezetét.
Növeli a Föld felmelegedését előidéző károsanyag-kibocsátást a nagy földterületek bevonása a mezőgazdaságba - figyelmeztettek kutatók, akik szerint meg kell találni az egyensúlyt a világ élelmezése és a bolygó megmentése között.
2020 rendkívüli év volt. A Covid miatti lezárások a levegő minőségének javulását és a széndioxid-kibocsátás csökkenését hozták. De mit jelent ez valójában az éghajlatunk számára? Erre keres választJeremy Wilks a Climate Now-ban az Euronews-on.
A világ leghatalmasabb fáit dokumentálja egy tasmániai fotós-ökológus csapat. Küldetésük célja, hogy megörökítsék az utókornak a különleges faóriásokat, még mielőtt az erdőirtás vagy más emberi beavatkozás elpusztítaná őket, adta hírül a Popular Science.
Az emberi civilizáció jövője kétségkívül nehéznek ígérkezik a nem megújuló energiaforrások folyamatos fogyása miatt, ezért a távoli jövőben olyan megoldás után kell majd néznünk, amellyel az idők végezetéig biztosíthatjuk a szükséges utánpótlást.
Nemcsak az emberiségre lehet kártékony hatással az egyre intenzívebben emelkedő átlaghőmérséklet és a jégréteg rohamos olvadása, hanem a glaciális-interglaciális időszak is jelentősen módosulhat.
Tömeges fajkihalásra és klímaválságra figyelmeztettek a világ vezető kutatói. Legújabb jelentésükben arra hívták fel a figyelmet, hogy a világ nem képes felfogni a biodiverzitás elvesztése és az éghajlati zavarok okozta veszélyek mértékét - írja az MTI.
"A világjárvány során valójában a kapitalizmus nagy fétisei kerültek válságba: az egészségkultusz, a fogyasztás, a turizmus, a szórakozás és kikapcsolódás egyes formái" – Farkas Henrik filozófus
Miután decemberben felfedezték a COVID-19 kórokozójának legújabb mutációját Nagy-Britanniában, a kutatók egyre jobban elkezdtek aggódni amiatt, hogy a variáns sokkal nagyobb problémát jelenthet, mint azt korábban feltételezték.
Egy nemzetközi kutatócsoport részeként az ELTE kutatói új állatmodellt vezettek be egy ritka, örökletes ráktípus megismeréséhez. Az új modell felhasználásával a kutatók elő tudták állítani a betegséget okozó Williamson-mutációt egy apró, mindössze egy milliméter hosszúságú féregben. Eredmények új utakat nyithatnak meg a gyógyszerfejlesztésben is.