A Civil Választási Bizottság eredetileg az 2019-es budapesti előválasztás megszervezése érdekében jött létre. A sikeres lebonyolítást követően az előválasztás iránti politikai igény nőtt, gyakorlata és eszköztára gyarapodott – írta közösségi oldalán Magyar György.
A szavazókorú magyar lakosság több mint fele hallott róla, hogy az előválasztáson dől el, ki lesz 2022-ben Orbán Viktor miniszterelnök ellenfele – ez derül ki a Medián közvélemény-kutató által a HVG360-on közzétett februári statisztikából.
Szanyi Tibor, az az Igen Szolidaritás Mozgalom miniszterelnök-jelöltje a 2022-es választáson 15 százalékos eredményre számít. Nyitottak voltak az ellenzéki összefogással való együttműködésre, bár ugyanezt nem tapasztalták a "polgári hatosfogat" részéről.
A Momentum elkezdte bejelenteni egyéni jelöltjeit a 2022-es országgyűlési választásokra, a hat ellenzéki pártot magába foglaló szövetség többi részvevőjéről is egyre több a hír, illetve értesülés ezen a téren. Már látszik, hogy Budapesten melyik párt milyen stratégiával közelíti meg az előválasztást.
Karácsony előtt megszületett hat ellenzéki párt választási összefogása. Úgy döntöttek, hogy minden választókerületben közös képviselőjelöltet indítanak, továbbá közös lesz a miniszterelnök-jelöltjük, a listájuk és a programjuk.
Karácsony előtt, december 20-án jelentették be az ellenzéki együttműködésben részt vevő pártok, hogy a 2020-as utolsó ülésükön megszületett a döntés: közös listán indulnak a 2022-es országgyűlési választáson.
Miközben a 2018-ban indult kamupártoktól az állam képtelen visszaszerezni hárommilliárd forintnyi közpénzt, a nyomozó hatóságok nem törik magukat, hogy kiderítsék: kik segítették a csalókat abban, hogy összeszedjék az ajánlásokat és lehívhassák a támogatásokat.