h i r d e t é s

Ezért értékes a magyar útlevél

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Ezért értékes a magyar útlevél

2015. április 28. - 17:42
0 komment

Annál értékesebb egy ország útlevele, minél több országba lehet eljutni vele vízum nélkül - ebben a mezőnyben az első tízbe tartozik Magyarország.

Az Arton Capital tanácsadó vállalat azzal foglalkozik, hogy gazdag embereket segít többes állampolgársághoz jutni. A szlovák Dennik N internetes oldalán ismertette idei indexét, amely aszerint rangsorolja egyes országok állampolgárságát, hogy útlevelükkel hány országba lehet eljutni vízum nélkül. - írja a napi.hu

Ebből a szempontból a vezető az Egyesült Államok és Nagy-Britannia, amelyek úti okmánya 147 ország kapuját nyitja meg. Az amerikai útlevélnek ugyanakkor hátránya, hogy nem teszi lehetővé a vízum nélküli beutazást Oroszországba, Kínába, Brazíliába és számos afrikai országba. A világlista végén áll Burma és Dél-Szudán, az európaién Koszovó, az Európai Unióén pedig Horvátország.

Magyarország és Csehország a rangsor kilencedik helyén állnak, eggyel van mögöttük Szlovákia és Lengyelország, amelyek útlevelének birtokosai 137 országba utazhatnak vízum nélkül - írta a The Slovak Spectator.

 

napi.hu

Posted by SEJT on 2015. április 28.