Földrengés volt Japán közelében
A rengés a Csendes-óceán mélyén volt. A földrengés nem okozott problémát az atomerőművekben, de egy időre le kellett állítani egy Sinkanszen expresszvonatot.
Egyes mérések szerint közepes, mások szerint erős földrengés volt szombaton Japán közelében, a Csendes-óceán mélyén – jelentette az illetékes japán és amerikai hatóság.
Japánban 5,8-es, az Egyesült Államok földtani intézetében viszont 6,2-es erősségűre teszik a rengést, amelynek epicentruma mintegy 12 kilométerre volt Szendai városától, a szigetország keleti partjai közelében. A földrengés fészke 45-60 kilométer mélyen volt a tenger alatt.
A földmozgás miatt nem kellett szökőárriadót elrendelni. A földrengés nem okozott problémát a közeli atomerőművekben, de egy időre le kellett állítani egy Sinkanszen expresszvonatot.