Illés Zoltán lemondatná Orbánt
A korábbi fideszes államtitkár szerint szét kellene választani a pártelnöki és a kormányfői pozíciót, Körvér László lehetne a párt elnöke.
Illés a paksi beruházást is kritizálta.
Szokatlanul élesen bírálta a Fideszt a párt korábbi környezetvédelmi államtitkára az ATV Start című műsorában kedden. Illés Zoltán a paksi bővítésről azt mondta, hogy az európai trendekkel ellentétes beruházás valójában arról szól, hogy hosszú időre garantálja bizonyos zsebek folyamatos tömködését.
Illés kijelentette: jó lenne, ha nem épülne meg az új paksi erőmű. Arra a kérésre, hogy ezek szerint annak szurkol-e, hogy ne a Fidesz nyerjen a választásokon 2018-ban úgy válaszolt: „Én annak szurkolok, hogy a Fidesz nyerjen, de ne így”.
A politikus azt látná szívesen, hogy még 2018 előtt alakuljon egy a mostaninál jobb, részben szakértőkből álló jobbközép kormány, a Fideszben pedig át kellene rendezni a belső viszonyokat. Ezt a volt államtitkár úgy képzelné, hogy ne egy személy legyen a pártelnök és a miniszterelnök, hanem a párt vezetését kapja meg például Kövér László, a miniszterelnök legyen Orbán Viktor.