Két front is okoz szeles, csapadékos időt szombaton
Szombatra virradó éjszaka egy melegfront okoz országszerte egyre többfelé kiadós esőt, záport.
Ezt napközben északnyugat felől egy hidegfront követi, amely mentén pedig főleg délen és keleten intenzív záporok, zivatarok alakulhatnak ki. A rendkívül változékony idő a következő napokban is folytatódik.
Részletes előrejelzés
Ma délelőtt eleinte mindenhol borult lesz az ég, majd a Dunántúl nyugati, északnyugati részén szakadozni kezd a felhőzet. Kezdetben délen és a Dunától keletre sokfelé várható eső, zápor, majd a csapadéktömb keletre történő mozgásával egyre inkább keleten, délkeleten számíthatunk nagyobb területen kiadós csapadékra, másutt csak elvétve lehet kisebb eső. Délután északnyugat felől tovább szakadozik, csökken az összefüggő, réteges felhőzet, eleinte nyugaton, majd a középső tájakon is egyre több helyen hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Keleten azonban többnyire borult marad az ég. A Tiszántúlon eleinte sokfelé várható eső, zápor, majd átmenetileg ott is megszűnik a csapadék. Ugyanekkor az átvonuló hidegfront mentén helyenként erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, és kezdetben a középső és délnyugati tájakon, később a déli határvidéken és északkeleten számíthatunk többfelé intenzív záporokra, néhol zivatarra, melyeket felhőszakadás, illetve jégdara is kísérhet. Közben a front mögött északnyugat felől fokozatosan megszűnik majd a csapadék. Eleinte élénk, néhol erős lesz az délnyugati szél, majd a késő délelőtti óráktól északnyugat felől, a Tiszántúl kivételével egyre többfelé északnyugatira fordul, és megerősödik, néhol viharossá fokozódik a légmozgás. Emellett zivatarokban bárhol lehetnek erős, viharos széllökések. A csúcshőmérséklet a nyugati és középső tájakon 18, 21, keleten 14, 17 fok között várható.
Az időjárás emberi szervezetre gyakorolt hatásairól részletesen itt olvashat.
Vasárnap nyugat, délnyugat felől erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, a Dunántúlon és északon erősen felhős, majd borult idő várható. Északkeleten viszont estig még több-kevesebb szűrt napsütésre számíthatunk. Csak elvétve fordulhat elő kisebb eső, gyenge zápor, az ország nagy részén számottevő csapadék nem valószínű. A déli szél a Dunántúlon élénk, az Alpokalján helyenként erős lesz, másutt viszont mérsékelt marad a légmozgás. 18, 22 fokra melegszik a levegő.
Hétfőn éjszaka többnyire borult lesz az ég, a Dunántúlon és északon többfelé várható eső, zápor. Napközben fokozatosan mindenhol elvékonyodik, felszakadozik, csökken a felhőzet, és egyre kevesebb helyen várható csapadék: a nap második felében már csak szórványosan lehet kisebb eső, futó zápor, majd estére mindenhol megszűnik a csapadék. A déli, délnyugati szél élénk lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20, 27 fok között alakul, északkeleten lesz hűvösebb.
Kedden éjszaka délnyugat felől megnövekszik, majd napközben elvékonyodik, felszakadozik, csökken a felhőzet, délnyugaton délután már túlnyomóan napos idő várható, északkeleten viszont estig felhős marad az ég. Az ország nagy részén számottevő csapadék nem valószínű, legfeljebb északkeleten alakulhat ki néhol zápor, esetleg egy-egy zivatar. Megélénkül, délnyugaton megerősödik a déli, délnyugati szél. Kora délután 24, 29 fok várható, északkeleten lesz hűvösebb.
Szerdán a változóan felhős ég mellett mindenhol számíthatunk több-kevesebb napsütésre, csak este növekszik meg erősebben a felhőzet. Délelőtt az északi határnál, a nap második felében az orszg északkeleti harmadában zápor, néhol zivatar előfordulhat. Másutt számottevő csapadék nem valószínű. Az északi, északnyugati szél erős lesz. 18, 28 fokra számíthatunk, délen lesz melegebb.
Csütörtökön napközben erősen felhős, borult lesz az ég, csak késő délutántól szakadozik, csökken északnyugat felől a felhőzet. Többfelé várható eső, zápor, északnyugaton zivatar is lehet, majd este mindenhol fokozatosan megszűnik a csapadék. Élénk, északkeleten erős, néhol viharos lesz az északias szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19, 24 fok között alakul.
Posted by SEJT on 2015. május 1.