h i r d e t é s

Leállították a 3-as metrót

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Leállították a 3-as metrót

2016. november 13. - 08:44
0 komment

Nem jár az M3-as metró a Deák tér és Kőbánya-Kispest közt várhatóan délig, mert megsérült az egyik kitérő alkatrésze.

Forrás: nepszava.hu

A BKK azt közölte: az érintett pályaszakasz jelenleg is alkalmas a biztonságos közlekedésre sebességkorlátozás mellett, de ennek ellenére a BKV Zrt. szakemberei a meghibásodott alkatrészt kicserélik.

Az M3-as metróvonal üzemének megbízható fenntartása érdekében a vonalon 2012-2015 években a teljes fővonali vágányokat kicserélte a BKV Zrt.; a rekonstrukció során a felújítási munkákat szakaszosan, több ütemben valósítják meg.  A kitérők cseréje azonban eddig még nem történt meg, ugyanis azt sem azok műszaki állapota, sem használatuk jellege, gyakorisága nem indokolta - jelezte a BKK.

A korábban már elrendelt fokozott pályafelügyeleti bejárás során az egyik kitérő egy alkatrészén repedést észleltek a szakemberek.

Annak érdekében, hogy a javítás a lehető legkisebb kellemetlenséget okozza az utasoknak, a munkát már most hétvégén elvégzik a szakemberek, elkerülve ezzel azt, hogy hét közben, nagyobb forgalom mellett kelljen nélkülözni a metrót. (MTI) / vg.hu