Lezuhant egy brazil focistákat szállító gép
Lezuhant Kolumbiában egy utasszállító repülőgép 81 emberrel, köztük egy brazil labdarúgócsapat játékosaival a fedélzetén - közölték a kolumbiai hatóságok.
A gép - amely a bolíviai Santa Cruz de la Sierrából indult - helyi idő szerint hétfő este szenvedett balesetet, miközben a Kolumbia északnyugati részén található Medellín nemzetközi repülőtere felé közeledett - tájékoztattak a Twitter közösségi oldalon a légikikötő illetékesei. Federico Gutierrez medellíni polgármester azt mondta,
lehetséges, hogy vannak túlélők.
A repülőn utaztak a Chapecoense futballcsapat játékosai, akik egy regionális bajnokságon vettek volna részt. (888.hu)
A kolumbiai rendőrség szerint öten élték túl a balesetet.
Az EFE spanyol hírügynökséget az első sérülteket fogadó La Ceja-i kórház arról tájékoztatta, hogy a túlélők között van Alan Ruschel futballista is. A sérültek mentésében részt vevő Édison Gutiérrez, a szerencsétlenség helyszínéhez szintén közel fekvő El Carmen de Viboral település tűzoltókapitánya korábban azt közölte, hogy "sok túlélő" van, ami annak is köszönhető, hogy a gép nem gyulladt ki, amikor lezuhant.
Az O Globo brazil és a Mi Oriente kolumbiai hírportál úgy tudja, hogy a focicsapat mindkét kapusa életben van. A baleset helyszínét az erős köd miatt egyelőre csak szárazföldi úton tudták megközelíti. A légierő egy mentőhelikopterének meg kellett szakítania útját a rossz időjárási körülmények következtében.