Napok óta súlyos zavargások bénítják Dél-Afrikát: több nagyvárosban is átvette az uralmat a káosz, a rendőrség tehetetlen. Már 72 ember meghalt a zavargások során és az anyagi kár milliárdos tételben mérhető.
Spike irányított páncéltörő rakéták beszerzéséről szóló megállapodást írt alá szerdán Izraelben Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos Cví Marmornak, a gyártó cégcsoport Rafael Advanced Defense System Ltd. alelnökének jelenlétében, és katonai fejlesztésekről tárgyalt az Elbit, valamint az Israel Aerospace Industries (IAI) nevű fegyvergyárban.
A múlt év a nemzeti összetartozásé volt, az idei pedig a nemzeti újrakezdésé - mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerdán Budapesten, az "Egy vérből valók vagyunk" jótékonysági futás rajtjával egybekötött sajtótájékoztatón.
Nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt a Balassagyarmati Törvényszék jogerősen 14 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélte azt a 45 éves galgagutai férfit, aki megölte idős szomszédasszonyát, hogy megszerezze a pénzét - tájékoztatta a Nógrád Megyei Főügyészség vezetője szerdán az MTI-t.
A Közösségi Élet Újraindításáért Felelős Operatív Törzs ülését követően osztották meg, hogy bővülnek az Erzsébet-táborok, pluszforrást kap a hazai gyermekpszichiátriai ellátás, valamint több könnyítés is lesz a hazai turisztikai szektorban.
Miközben a kormány újabb nemzeti konzultációt bonyolít és az ellenzék gőzerővel készül az őszi előválasztásokra, a politikai viták kereszttüzébe került az Alaptörvény. Négy ismert jogász vitairatában ugyanis azt ajánlja az ellenzéknek, hogy az új Országgyűlés első ülésnapján egyszerű többséggel és az Alkotmánybíróság jogkörének átvételével mondja ki az Alaptörvény semmisségét. - írja az Index
A Fidesz-KDNP európai parlamenti delegációjának vezetője szerint a járvány után Brüsszel újra vissza fog élni a hatalmával, és eljárásokat indít Magyarország ellen, ugyanakkor a nemzeti konzultáció kitöltésével a magyarok megüzenhetik Brüsszelnek, hogy kiállnak a magyar érdekek mellett.
Indiában szeptembertől már gyártják a koronavírus elleni Szputnyik V vakcinát - jelentette be az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI), amelynek közleménylét keddi számában ismertette az Izvesztyija című orosz napilap.
"A kormányváltás után minden letakart részt nyilvánosságra hozunk, feltárjuk ennek a káros és bűnös biznisznek minden elemét, miként azt is, milyen egyéb üzletekkel szolgálja ki az Orbán-kormány Kínát" - ígéri a politikus.