Pákh: 3 milliárdért viheti az állam a Golgotát
Miután a keddi Kormányinfón Gulyás Gergely többek között azt mondta, hajlandó az állam 3 milliárd forintot fizetni Pákh Imrének Munkácsy Golgotájáért, a műgyűjő is hajlandóságot mutat a festmény eladására.
Gulyás Gergely ma többek között beszélt arról is,hogy hajlandó 3 milliárd forintért megvenni Pákh Imrétől az állam a Golgotát, amiért korábban csupán 1,6 milliárd forintot ajánlottak fel.
Az Index ír arról, hogy megkereste Pákh Imrét az ATV a hírrel, aki azt mondta: ennyiért hajlandó eladni a festményt a kormánynak.
A Golgota körül már régóta forrnak az indulatok, annak megvételéről már évek óta nem tud megegyezni az állam és az MNB a műgyűjtővel. Hogy a festményt az országban tartsák, védetté nyilvánítási eljárást kezdeményezett az állam, legutóbb viszont a bíróság kimondta, ezt jogtalanul tette. (portfolio.hu)