Perelné a kormány az Financial Timest

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Perelné a kormány az Financial Timest

2015. március 17. - 15:40
0 komment

Ha a Financial Times (FT) brit üzleti lap nem közöl helyreigazítást a paksi bővítésről szóló múlt heti, a magyar kormány szerint hamis és félrevezető cikke miatt, a kabinet joga útra tereli az ügyet - közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő kedden az MTI kérdésére.

Előzőleg a Hír24 - kormányközeli forrásokra hivatkozva - arról írt, értesülésük szerint a kormány beperli a Financial Timest a paksi bővítés blokkolásáról szóló cikkük miatt. - írja a lap

A Financial Times - meg nem nevezett forrásokra hivatkozva - múlt csütörtökön arról cikkezett, leállította az Európai Unió a paksi atomerőmű bővítéséről Oroszországgal kötött 12 milliárd eurós megállapodás végrehajtását. Giró-Szász András kormányzati kommunikációért felelős államtitkár még aznap este cáfolta a lap értesüléseit, hozzátéve, hogy az ügyben helyreigazításért folyamodtak a szerkesztőséghez.

Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság energiaügyekért felelős szóvivője múlt pénteken azt mondta, Brüsszel nem blokkolja a paksi atomerőmű bővítését, az építkezést, az Európai Bizottság csak a fűtőanyag beszerzésére vonatkozó szerződéssel foglalkozott.

 

napigazdasag.hu (Fotó: pearson.com)