Trianon sebe még nem gyógyult be Balog miniszter szerint

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Trianon sebe még nem gyógyult be Balog miniszter szerint

2015. május 30. - 17:16
0 komment

A magyar nemzet határok feletti békés újraegyesítésének fontosságát hangsúlyozta az emberi erőforrások minisztere szombaton a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vállajon, egy emlékműavatáson.

Balog Zoltán a magyar-román határ mellett fekvő község egykori főjegyzője, Becsky Sándor (1882-1942) tiszteletére állított emlékmű avatásán történelmi példamutatásnak nevezte azt a békés együttélést és összefonódást, ami ezen a tájon is magyarrá tette az itt letelepedett németeket és svábokat. 

"Minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk, célunk az, hogy minél több magyar, magyar szívű német és sváb legyen ezen a vidéken, és ők minél erősebbek legyenek" - fogalmazott Balog Zoltán. 


Forrás: MTI/Balázs Attila

A miniszter felidézte, a trianoni békediktátumnál a nagyhatalmak az érintett népek megkérdezése nélkül döntöttek arról, hol húzódjon az az új a határ, ami elvágta volna Vállajt Magyarországtól. Vállajon azonban volt egy bátor ember és egy bátor közösség - folytatta - , akik nem fogadták el, hogy "rólunk döntenek nélkülünk", így ez a magyar-sváb község továbbra is Magyarország része maradhatott. 


Forrás: MTI/Balázs Attila

Jelezte, Trianon sebe még nem gyógyult be, és mindig vannak, akik "újra sót szórnak ezekbe a sebekbe". Gondolunk azokra, akik kívül szorultak Magyarországon, és "bármi történik, nem vagyunk hajlandóak feladni a magyar nemzet határok feletti békés újraegyesítését és az egységes Kárpát-medencei térben történő gondolkodást" - jelentette ki Balog Zoltán. 


Forrás: MTI/Balázs Attila

A miniszter megjegyezte, Magyarországon olyan nemzetiségpolitika van, amelynek "nincsen párja Európában", szavai szerint ugyanis folyamatosan növekszik a magukat valamilyen nemzetiséghez tartozók száma. "Ma Magyarországnak olyan kormánya van, amely harcol értünk azokkal szemben, akik az országban csak a saját hasznukat látják és azt el akarják vinni magukkal" - jelentette ki Balog Zoltán.

 

MTI / origo.hu (Címlap: Forrás: MTI/Balázs Attila)

Posted by SEJT on 2015. május 30.