h i r d e t é s

Vasárnapi bevásárlás Orbánéknál - így látják külföldön

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Vasárnapi bevásárlás Orbánéknál - így látják külföldön

2015. március 24. - 12:43
0 komment

A magyar gazdaságnak több mint 10 ezer munkahelyébe kerül, a magyar államkasszának pedig több tízmilliárd forintos bevételkiesést okoz a vasárnapi nyitva tartás két hete életbe lépett betiltása - írta a Hospodárské Noviny című cseh gazdasági és politikai napilap.

Martin Ehl, a Hospodárské Noviny külpolitikai rovatvezetője a Vasárnapi bevásárlás Orbánéknál című jegyzetében úgy vélte, hogy valószínűleg a külföldi cégek elleni újabb támadásról van szó, hiszen a tiltás a kisebb, többnyire magyar kézben lévő üzleteket nem érinti.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a felmérések szerint a magyarok kétharmada ellenezte a vasárnapi nyitva tartás betiltását. Azt állította, hogy az intézkedésre úgy a munkavállalók, mint a szakszervezetek is panaszkodnak, mert az emberek a vasárnapi munkáért 150 százalékos bért kaptak, amelytől most elestek.

 

MTI / vg.hu (Magyarország határon túlról nézve - google streeview)