2016. december 10. - 07:13
0 komment

Hosszú Katinka megszerezte ötödik aranyérmét is a windsori rövidpályás úszó-világbajnokságon - írja a Sport265.hu.

Forrás: sport365.hu

A magyar szövetség közlése alapján a legtöbb egyéni arany a női örökranglistán már csütörtökön megvolt Hosszú Katinkának (9), miképp a legtöbb érem is (18) – pénteken egy másik rekord beállítása következett a windsori rövidpályás világbajnokságon: az egy vb-n szerzett egyéni aranyak tekintetében érte be az amerikai Brooke Hansent (2004) és Ryan Lochtet (2010).

A pénteki döntők során egy pillanatig nem volt kétséges, hogy Hosszú nyeri a 100 vegyest – a Világkupa-sorozatban az idén 9/9 volt a mérlege –, maximum az volt a tét, hogy mivel ezt a távot úszta elsőként, képes-e a tavaly, a netanyai rövidpályás Eb-n felállított világcsúcsát (56.67) megdönteni.

Nos, valószínűleg az előző napi nyilatkozatban említett „olimpiai másnaposság” tehet róla, de ezen az őszön elmaradnak a rövidpályás világrekordok (2013 óta minden évben többször is döntött csúcsokat Katinka), avagy a riói készülés és az ottani helytállás még belőle is rengeteget kiégetett fizikálisan és mentálisan.

Akárhogy is, bizonyos távokon Katinka csakis saját magával (a korábbi időivel) kell versenyezzen, ezek közé tartozik a 100 vegyes is, amit fölényesen, 0.73 másodperces előnnyel nyert meg (57.24).

Némi pihenő után következett a négyszáz gyors, amelyen ezúttal egy negyedik hely sikeredett – a negyedik napon, a száz vegyes után nem volt annyira élesre töltve, mint az előtte végzők.

Katinka később még hatodikként bejutott a fináléba 50 háton.