A legjobb appok egyetemistáknak
Az okostelefonok és a különféle infokommunikációs eszközök világában természetes, hogy a gyártók és a fejlesztők egyre újabb és hasznosabb alkalmazások fejlesztésén törik a fejüket.
Itt van néhány zseniális applikáció, melyek használata nagyban megkönnyíti az egyetemisták mindennapjait, legyen szó a szórakozásról, vagy a vizsgák, tananyagok rendszerezéséről.
Néhány évvel ezelőtt, az okostelefonok hőskorában (milyen érdekes, hogy már ilyet is lehet mondani) még alapvetésnek számított, hogy az okosság valóban az ember hétköznapi életének rendszerezését, gördülékenyebbé tételét szolgálja. Időközben aztán rájöttek a fejlesztők, hogy a legostobább, legzavartabb dolgok is érdeklik a felhasználókat ideig-óráig, ennek megfelelően elkanyarodtak a divat világa felé.
2014-2015-re azonban ismét visszatértek az úgynevezett hasznos alkalmazások, melyek segítenek egyben tartani az életünket, ha mi is így akarjuk.
Ilyen például az Evernote is. Jegyzeteinket, határidőinket, kiadásainkat, határidőinket, beszélgetéseinket menthetjük el a segítségével, de fontosnak tartott videókat és weboldal-információkat is tárolhatunk az Evernote-tal.
A The Homework, ahogyan a neve is mutatja, arra szolgál, hogy házi feladatainkat rendszerezni tudjuk, órarendjeink könnyen kezelhetővé és módosíthatóvá, jegyzetelhetővé váljanak.
Egyetemisták számára ma már szinte nélkülözhetetlen egy ilyen app, főleg akkor, ha valaki egyszerre több szakot is végez.
Megrögzött halogatók számára került kifejlesztésre a Finish. Ha elvégzünk egy bejegyzett feladatot, a rendszer kedvenc hangeffektusainkkal és zenéinkkel jutalmaz bennünket, illetve azzal motivál, hogy végigpörget egy listát az eddig véghezvitt munkáinkról, mintegy lelkesítve bennünket a következő lépések megtételére.
Szótár nélkül nem könnyű a helyzet az egyetemen. Lehet, hogy jók vagyunk egy-egy nyelven, de akkor is előfordulnak olyan, idegen nyelvű szavak, melyek jelentését azonnal, meg kell tudnunk egy adott pillanatban. A TinyAppWorks többnyelvű szótára akkor is üzemel ha aktuálisan nincs internet kapcsolat.
Persze rengeteg alkalmazást találni még szerte a világhálón. Érdemes összeállítani egyéni toplistánkat, s megtölteni a legjobbakkal eszközeinket. Egy biztos: csak előnyünkre válhat a segítség.
(Címlap: Forrás: pixabay.com)