Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Nyár, kerti hűsölés egy finom limonádéval az árnyékban. Mi lehetne ennél idillibb? Sajnos azonban mindig adódhatnak zavaró körülmények. Fűnyírás a szomszédban, építkezés, egy-egy hangos autó vagy motor, és persze a rovarok. A nyári meleg, az illatozó virágok nemcsak nekünk okoznak örömet, hanem a beporzóknak is. A darazsak megkeseríthetik az életünket a kertben, de szerencsére lehet ellenük védekezni. Rajtuk kívül még a legyek, valamint este a szúnyogok lehetnek bosszantóak. Nézzük, hogyan kerülhetjük el a kellemetlen találkozásokat!
A Vadászati Fórum egyik adminisztrátora – aki nevét nem vállalja a nyilvánosság előtt – írta azt a levelet, amit egészen mostanáig a svájci farkast kilövő vadásznak tulajdonítottak. A levél szerzője elmondta, gúnyos viccnek szánta tettét.
Az új esztendő beköszöntével sokan megfogadják, hogy mostantól egészségesebben élnek majd, és persze le is adnak pár kilót. De mi a helyzet a házi kedvencekkel? Ha kutyád az utóbbi időben már inkább gurul, mintsem fut, akkor a te fogadalmad legyen az, hogy segítesz neki megszabadulni a túlsúlytól! Hogy hogyan? Olvass tovább, adunk pár tippet!
A barkóscinegét választották a 2023-as év madarának a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) által indított, online szavazás résztvevői; a 2023-es év kétéltűje az alpesi gőte, a 2023-as év lepkéje pedig a fecskefarkú pillangó lett.
Az Egyesült Államok kormánya ugyanis zöld utat adott a világ első méheknek szánt vakcinájának, amellyel megállítanák a kolóniákat pusztító betegségeket. A védőanyagot létrehozó biotechnológiai vállalat szerint az új szer az egész világ élelmiszertermelésére pozitív hatással lesz.
A darazsakat sokan nem szeretik. Hangosan repülnek, agresszívek tudnak lenni, megszállják az ételeinket, beleisznak az italainkba. Még a húsok sincsenek tőlük biztonságban, hiszen abból is szeretnek kiharapni egy-egy darabot. A csípésükről nem is beszélve, ami igen fájdalmas, sőt azok számára, akik allergiásak rá, életveszélyes is lehet.
Oxigénhiány okozhatta a fókák tömeges pusztulását a Kaszpi-tenger dagesztáni partszakaszán, környezetszennyezésre utaló jeleket nem észleltek - jelentette ki Szvetlana Ragyionova, az orosz szövetségi természetvédelmi felügyelet (Roszprirodnadzor) vezetője hétfőn a Rosszija 24 televíziónak nyilatkozva.