h i r d e t é s

A Rogánhoz "köthető" offshore cég már a bankszámláinkból is leszedheti a hasznát?!

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A Rogánhoz "köthető" offshore cég már a bankszámláinkból is leszedheti a hasznát?!

2016. október 13. - 09:47
0 komment

A ciprusi offshore hátterű Hunguard vetélytárs nélkül lett a hazai közműcégek után a teljes magyar pénzügyi szektor auditora - írja a kormanyvalsag.info.

Forrás: Nyugat.hu

Vagyis a Rogán Antallal összefüggésbe hozott offshore cég újabb milliárdos piacra tette rá a kezét.

Nem gyanús a Hunguard offshore-háttere a NV szerint

Fel sem veti a bűncselekmény gyanúját, hogy a kormány kedvenc informatikai cége, a Hunguard Kft. hátterében a Panama-iratokban felbukkanó offshore céghálózat áll – derül ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) feljelentést elutasító határozatából. (A Panama-iratok egy nemzetközi offshore céghálózatban érintett 240 ezer vállalat és részvénytulajdonos adatait tartalmazzák. )

A feljelentő Tényi István augusztusban adta be keresetét az adóhivatalnak, miután az azóta beszüntetett Népszabadság tényfeltáró cikket közölt a Rogán Antal kabinetminiszter érdekcsoportjába tartozó Hunguard Kft. sejtelmes tulajdonosi köréről. A napilap ciprusi hivataloktól kapott adatokra hivatkozva arról írt: a Hunguard Kft. mögött egy bizonyos Christos P. Kinanis áll, akinek a neve többször megjelenik a Panama-iratokban.

– A Kinanis-cégcsoport ismert bizalmi vagyonkezelő, az ilyen társaságok térítés ellenében névleges tulajdonosi szerepet is vállalnak – írta a Népszabadság. A napilap cikkében megjegyezte: az offshore tulajdonosi kör a Fidesz egy sokat támadott vezetőjét fedezi. A cikket követően a sajtó több kapcsolódási pontot feltárt a Hunguard kisebbségi magyar tulajdonosai és Rogán között.

Tényi feljelentésében nem csak a sajtó által szolgáltatott, s azóta sem tagadott tényekre hívta fel a NAV figyelmét. Arra is emlékeztette a hivatalt, hogy a Panama-iratok botrányának kirobbanása után Orbán Viktor miniszterelnök arra szólította fel Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, vizsgálja ki az ügy magyarországi offshore-szálait.

Mindez azonban nem volt elegendő a hivatal számára, hogy érdemben kivizsgálja a feljelentésben szereplő költségvetési csalás gyanúját. Tényi keresetét azzal utasították el, hogy az e-beszámoló portál szerint a cég fizet adót.

– Önmagában az, hogy egy cég tulajdonosi körében megjelenik egy úgynevezett offshore cég, bűncselekmény gyanúját nem veti fel – írja a határozat. A feljelentő Tényi István megkeresésünkre elmondta: amíg egy felső politikai akarat a nyomozók tevékenységét akadályozza, ő nem vár el tőlük teljes munkát.

mno.hu