Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
2023. február 6-án Rangunban Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója kormányközi megállapodást írt alá az atomenergia békés célú felhasználása terén folytatott együttműködésről MioTein Kiavval, Mianmar tudományos és technológiai miniszterével Min Aung Hlaing miniszterelnök, az államtanács elnöke jelenlétében.
Közös nyilatkozatot adott ki az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője és több ország külügyminisztere a mianmari katonai hatalomátvétel egyéves évfordulóján. Az aláírók hangsúlyozták, hogy a katonai rezsim felelős a Mianmar és a régió békéjét és stabilitását súlyosan aláásó válságért.
Aye Myat 10 éves volt, a 6 éves Khin Chit pedig éppen az apjához futott, amikor a mianmari hadsereg katonái lelőtték. A katonaság február 1-jén vette át a hatalmat a demokratikusan megválasztott vezetéstől. A véres konfliktusoktól terhes országban azóta több száz civil halt meg, köztük gyerekek.
Tovább emelkedik a halálos áldozatok száma a mianmari katonai junta elleni tüntetésekkel összefüggésben, immáron már 300-nál is több embert ölt meg a hadsereg, akik nemtetszésüket fejezték ki a történtekkel kapcsolatban.
„Visszatekintve, a mianmari kormány jobban is kezelhette volna a rohingjákkal kapcsolatos helyzetet Arakán államban” – állapította meg csütörtökön a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kji mianmari vezető, a kormányfői feladatokat ellátó államtanácsos a Hanoiban tartott Világgazdasági Fórumon. - írja a zoom.hu.
Célzott szankciók előkészítésére szólították fel az uniós tagországok külügyminiszterei hétfőn Federica Mogherinit, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjét a rohingja kisebbség elleni "súlyos és módszeres" emberijog-sértésekért felelős mianmari tábornokok ellen.
Az Egyesült Államok újabb szankciókat hozott csütörtökön az emberi jogok megsértésére hivatkozva mások mellett egy mianmari tábornokkal szemben a rohingja kisebbség elleni etnikai tisztogatások miatt.
Az Európai Parlament képviselői a nem uniós polgároknak és szervezeteknek az emberi jogok védelméért odaítélhető Szaharov-díj visszavonhatóságát fontolgatják olyan esetekben, amikor a díjazott a kitüntetését követően megsérti a díj feltételeit.
A modern népirtások mindig ugyanúgy néznek ki a médiában. Az elkövetők arra gondosan ügyelnek, hogy az emberiesség elleni bűntényeket senki se tudja rögzíteni, így Ruandától Srebrenicán át Dél-Szudánig csak a menekülőket, a relatíve szerencsés túlélőket láthatja a világ. - írja a 444.hu.