h i r d e t é s

Előválasztás? Hiller nem szeretne "ellenzéki sagát"

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Előválasztás? Hiller nem szeretne "ellenzéki sagát"

2018. május 01. - 14:12

Az MSZP-s politikus még két hetet kér, addig kiderül, jelölteti-e magát újra választmányi elnöknek. Közben próbálnak reformálni az elnökválasztáson is.

Forrás: atv.hu

Horváth Csabával és az előválasztásokkal pedig nem biztos, hogy egyetért. - írja az atv.hu

„Nem szeretnék valamiféle ellenzéki sagát”- szögezte le Hiller István az ATV Start című műsorában. Az MSZP választmányi elnökét a Horváth Csaba által felvetett előválasztásról kérdezték a műsorban.

Hiller azt mondta: őt a tárgyalás nem érdekli, csak a vége, ezért nem is szeretné, ha elhúzódnának az egyeztetések. „Azt szeretném, ha a háttérben tárgyalnának, aztán nagyon gyorsan bejelentenék, mire jutottak”- fogalmazott. Hozzátette: április 8-án megmutatkozott, az emberek nem igazán díjazzák, ha arról beszélnek az ellenzéki politikusok, hogy tárgyalnak. A műsorvezető kérdésére, hogy jól érti-e, hogy Hiller nem ért egyet az előválasztás ötletével azt mondta: ő csak azt látja, mennyire rövid idő áll rendelkezésre például a 8. kerületben az időközi választásig. Úgy vélekedett, ahol ilyen rövid a rendelkezésre álló idő, „ott háttértrágyalás, gyors megállapodás kell, aztán ki az utcákra, terekre” kampányolni.

Mi zajlik a háttérben?

Arra a kérdésre, hogy ezt Horváth Csabának említette-e, Hiller úgy reagált: „lesz rá alkalom”. Krug Emlília arról is faggatta Hillert, jelölteti-e magát újra választmányi elnöknek. Erre azt válaszolta a politikus: még nem döntött. „Kérek szépen 10 napot-két hetet”- tette hozzá, majd elmondta, azon gondolkodnak, hogy lehetne nyitottabbá tenni a pártot és az elnökválasztást, hogy többen érdeklődjenek utána, mint általában egy MSZP-rendezvény után.

Elmondta, az az ötlete, hogy ne egy kongresszuson mutassák be a jelölteket, hanem szervezzenek egy olyan rendezvényt, mint ami egy konvenció és ott, a nyilvánosság előtt a jelöltek ismertethessék programjukat, valamint hozzáértők kérdezzék is ki őket ezeknek pontjairól. Hiller hozzátette: már túl vannak azon, hogy ezt párton belül felvetette, jelenleg vizsgálják, megvalósítható-e a júniusi kongresszusig ez.

Hiller és a folytatás

Krug Emlíia kérdésére, hogy jól érti-e, hogy ez egy teszt Hiller számára, hogy az MSZP hajlandó-e megváltozni és csak akkor vállalja a folytatást, ha igen, a választmányi elnök azt mondta: „nagyon pontosan érti”. Arra a kérdésre pedig, hogy biztos jót tesz-e az MSZP-nek, ha ennyire kitárják a belső ügyeiket, határozott igennel felelt a szocialista politikus.

Beszámolt róla, nem biztos, hogy egy kongresszuson részt vevő pár száz embernek kellene csak szavaznia az MSZP elnökéről és ha ezen tudnak változtatni, az „sokkal közelebb hozza a hétköznapi polgárt a politikushoz”, márpedig szerinte ez a politika lényege.

Elnöki rendszer tesztüzeme

A műsorvezető Kásler Miklós miniszteri kinevezéséről is kérdezte Hillert, aki elmondta, hogy az orvos tudósnak biztos nagyon kitűnő, de szerinte az EMMI maga alkalmatlan arra, hogy egyszerre képviselje az egészségügy, az oktatás és a kultúra ügyeit. Úgy vélekedett, ami a jelenlegi kormányalakítással kapcsolatban zajlik, az egy erőteljes centralizáció, ami szerinte azt jelenti, hogy „Magyarországon az elnöki típusú rendszer kialakításának tesztüzeme kezdődik néhány hét múlva”. Hozzátette: az, hogy a Miniszterelnökséget ennyire megerősítik, míg egyes szaktárcáknak a politikai döntéshozó lehetőségét szűkítik, világosan ezt jelzi. Azzal pedig, hogy az Emmi élére nem politikust neveznek ki, elérik, hogy nem lesz politikai ellenlábas a minisztériumban.

 

atv.hu