Esztergomban a villámárvíz után nem a közterületet törölgetik, hanem a hozzászólásokat
A megyei jogú várost váratlanul érte a hirtelen érte lezúduló csapadék, immár 10 éve.
Minden évben munkát ad a biztosítóktól a tűzoltókig, a belvárosi embereknek egy-egy nyári eső. Mindenki tudja, hogy a földrajzi adottságok és a rossz csatornahálózat közösen okolhatóak az elszenvedett károkért.

2020. augusztus 16.
A ciklusa felében zöldre váltott Áder János rengeteget beszélt a környezetünket érő hatásokról, a globális felmelegedésről. Éve óta tényként kezeli még az Orbán-kormány is, hogy változik a klíma, változik az időjárásunk és pontosan az olyan természeti események, mint az Esztergomot is sújtó villámárvizek egyre gyakrabban fordulhatnak elő. Nos, Esztergomban is ismert a jelenség, annak dacára, hogy a helyi politika nem akar róla tudomást venni.
Az önkormányzat szemmel láthatóan nem foglalkozik érdemben ezzel a problémával. A város belvárosa évről-évre elúszik, nem csak a pincék, hanem az alacsonyabban fekvő lakások és üzlethelyiségek is. A város egyik főútvonalán is van egy szakasz, amelyen hajózásra alkalmas vízmélység tud kialakulni.

Forrás: Esztergom Facebook csoport
Ez az állapot szerencsés esetben nem tart tovább pár óránál, de az átmenő forgalom nem elterelése olyan hullámokat borzol a környéken ingatlanban és idegrendszerben, hogy a károk jelentősnek mondhatóak.
Érthetetlen, hogy a vis maior helyzetben miért nem terelik el a forgalmat az említett útszakaszon. Az elkerülésre van alkalmas útszakasz.
A másik jelentős probléma, hogy ezek után a villámárvizek után a csatornákból áradó szennyezéssel gyakorlatilag senki nem foglalkozik. Azon kívül, hogy szakemberek összesöprik, és hetyke kis kupacokba rendezik a szemetet, fertőtlenítést még senki nem látott. Ezeknek a kupacoknak az eltűntetése pedig sok esetben nem közügy, hanem valaki olyan tünteti el őket, aki ott lakik vagy boltja van. A víz nem csak a hulladékot, hanem patkánytetemeket is összemos. A kupacok után pedig por marad, amit meg, ha felkap a szél, akkor viszi mindenhová és aki rossz ütemben vesz levegőt, be is kapja.

Takarítgatás villámárvíz után
Erre a helyzetre írt egy külföldön már bevett gyakorlatról Cserép János önkormányzati képviselő.
Ezt a posztot osztotta meg Török Szilvia, Esztergom polgármesterének oldalán. A leírt ötlet eljutott a polgármesterig, aki a kommentek közül törölte a konstruktív javaslatot. Miután pedig kérdőre vonta Szilvia a polgármestert, a komment után tiltás következett.
Az eljárást most nem is véleményezném, mert felesleges.
2022-re sikerült elérni, hogy ezek a villámárvizek már nem csak a városközpontot és a belváros egyes részeit érintik, hanem lassan-lassan az egész várost.