Eddig olvastam
a- a+

2015. december 06. - 08:52
0 komment

Szombat délután hat óra után Hosszú Katinka megúszta 6. Európa-bajnoki aranyérmét (szombaton a másodikat) a netánjai rövidpályás úszó Eb-n. 26.13-mal győzött az 50 méteres hátúszásban.

Fotó: Abir Szultan / MTI

A hátúszás után Hosszú azt mondta, „Na ez az a verseny, amiben nincs semmi taktikta, csak pörkölés. Nem is éreztem semmit, csak mentem, a végén meg kerestem magam a táblán, hogy hányadik is lettem. Nagy boldogság, hogy ez is sikerült... Hatból hat, azért ez nem rossz, ugye?"

Előtte 200 vegyesen nyert.

Hosszú az utóbbi távon elmaradt a világcsúcstól, de 2:02.53-as idejével így is messze a legjobb volt a mezőnyben, amiben György Réka a hetedik lett. Ezzel az arannyal a magyar csapat már 9 első helynél jár az Európa-bajnokságon.

Ez viszont már fájt... A reggel után már éreztem, hogy ez lesz. Mégiscsak a negyedik nap, a testem kezd be-bejelezni. Az idő amúgy teljesen jó, azaz maga az úszás rendben volt. Még az ötven hátra összekapom magam

- idézte Hosszút a szövetség Facebook-oldala.

Gyurta Dániel 100 mellen hiába jutott a döntőbe, csak az ötödik helyet tudta megszerezni, az aranyat Marco Koch nyerte meg. 100 pillangón Joó Sára és Szilágyi Liliána is lemaradt a döntőről.