Lehet valami arányaiban drágább az Esztergomi vasútnál?
"Két év kitartó munkája kellett ahhoz, hogy sikerre vigyük az elképzelést, s új hidat építsünk, annak minden kényelmével és biztonsági elvárásaival együtt"
– fogalmazott Szabó Zsolt polgármester, országgyűlési képviselő, Heves megyei útügyi biztos azon a sajtótájékoztatón, ahol Loppert Dániellel, a Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt. kommunikációs vezetőjével és Horváth Richárd alpolgármesterrel együtt bejelentették a projekt megvalósítását.
Fotó: H. Szabó Sándor
A híd avatása szakadó esőben
A híd építése mellett, a munkálatok keretében a kerékpárút létesült, felújították a lámpás kereszteződéseket , átépítették a szegélyeket, terelőszigeteket létesítettek, új kopóréteget kapott az úttest, átalakították a gyalogos a kelőhelyeket és közlekedést segítő táblákat helyeztek el.
Az Új Széchenyi Terv közlekedési operatív programjának keretében megvalósult projekt, nettó 6,4 milliárd forintba kerülő beruházás az egyéb költségekkel – tervezés, engedélyeztetés – több mint bruttó tízmilliárd forintba került. Ennek 85 százalékát az Európai Unió finanszírozta, a fennmaradó 15 százalékot pedig hazai forrásokból teremtették elő - írta a heol.hu.
Hatvanban 10 milliárd forintért épült a fentiekkel együtt egy 131 és fél méter hosszú, több, mint 20 méter széles híd. 2×1 forgalmi sávval és kerékpárúttal. De úgy is nézhetjük, hogy 10 milliárdért megújult Hatvan 1×1 kilométeres körzetben.
Épült mellete kerékpáros kalandpark is a hevesi városban.
Ehhez képest a Budapest -Esztergom majdnem kész vasútvonal 44 milliárd forint/53 kilométer áron kifejezetten olcsó, igaz, ehhez az árhoz még hozzájön majd a villamosítás költsége is.