h i r d e t é s

Megnyílt Gödöllőn a "Karácsonyház"

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

Megnyílt Gödöllőn a "Karácsonyház"

2015. november 14. - 16:06
0 komment

Az idén már nem a Pálmaházban rendezi meg a Tulipa Kft. a turisztikai látványosságnak is szánt karácsonyi vásárát, hanem új helyszínen, a kastéllyal szemben lévő, a hangulatos rusztikus épületben.

Fotó: H. Szabó Sándor

Kruták Zsófia kreatív vezető elmondta, hogy az épület nyolc helységén végig menve, egy más világba léphet az idelátogató, egy emberöltő ünnepeinek a kellékeit tekintheti meg, a klasszikustól a trendig.


Fotó: H. Szabó Sándor

Fotó: H. Szabó Sándor

Az Európai Unió szinte minden országából és Távol-keletről származó-több mint ötezer-díszítő elem-tematikusan elrendezve alkot egy egészet, mely sokrétű, sokszínű ünnepi szokásainkat, ízlés kultúránkat hívatott bemutatatni.


Fotó: H. Szabó Sándor

A cél az volt, hogy minden réteg megtalálhassa azokat a dekorációs anyagokat, melyek számára meghitté teszik a karácsonyt.

A klasszikus, természetes anyagok mellett, üveg, textil, porcelán, műanyag és fémből készült kellékek, több száz színárnyalatban láthatók itt. Az angyalkák mellett a baglyok a legnépszerűbbek, de megtalálhatók a végletek is, a kerékpárosok számára készült karácsonyfa, mely felnikből készült és a fogaskerekekből lett fadíszek.