Tóbiás József: Az MSZP csendesen, de erősen képviseli elveit
Tóbiás József, az MSZP elnöke annyira meg akarta magyarázni élő adásban pártja egyre alacsonyabbra mért támogatottságát, hogy egészen sajátos nyelvi leleményekkel operált. Így megtudhattuk, hogy a harc hevében „nem nézik az eredményjelző táblát”, egyébként sem négy évben gondolkodnak és csendesen erősen is tudják képviselni az általuk nemrég feltalált fizetésemelést.
Nehezen indult a reggel az MSZP elnökének számára: a TV2 reggeli műsorában, a Mokkában csak nem bírt leszakadni Demcsák Zsuzsa a párt rekordalacsony támogatottságának kérdéséről, ha már ezért hívták be a kanapéra. A megmagyarázhatatlan megmagyarázása közepette Tóbiástól olyan kijelentéseket hallhattunk, mint hogy az őket 7 százalékos támogatottságra mérő „közvélemény-kutató piac megváltozott”, egyébként is „lát ő mindenféle kutatást”. Mivel ebből jól kijönni nem lehetett, a szocialista politikus azzal próbált előre menekülni: „aki felmegy küzdeni a pályára, az nem nézheti folyamatosan az eredményjelző táblát” - írja a HVG.
Tóbiás mindenesetre kitölti a mandátumát, és szerinte ezt a pártban is így gondolják, vagy legalábbis volt két regionális értekezletük, ahol egyáltalán nem foglalkoztak személyi kérdésekkel, azzal, hogy „valakinek emiatt mennie kell”. Ugyanis az ellenzéki párt szerinte „csendesen is erős”, mert olyan témákat karol fel, ami „csendesen” képviselve is igaz.
Azt is megtudhattuk, hogy nem 4 évben kell gondolkodni, és különben is óriási hiba, hogy a Fidesz tematizálni tudja a közvéleményt a menekültkérdéssel. Ahelyett, hogy Tóbiás szerint az alapkérdéssel foglalkoznánk, ami nem más, mint a megélhetés, vagyis a számlák befizetése, a gyerek cipője és hogy miből váltjuk ki a recepteket. . Rájöttek ugyanis, így Tóbiás, hogy "az embereket foglalkoztatja, hogyan élnek a hétköznapokban, az, hogy holnap hogyan lesz”. A megoldást is tudja: fizetésemelés kell. Sajnos a „miből” kérdés nem hangzott el elég frappánsan, így addig jutottak el az interjúban, hogy az adóterhek csökkentése esetén tudnának a vállalkozók nagyobb fizetéseket adni - bár eleinte még a közszférában szükséges béremelést emlegette.