Rogán leléptette a propagandamédia kegyvesztett elnökét
Varga István nem élvezhette sokáig a Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány kuratóriumának elnökségét. Az újabban ezen a néven futó mintegy 476 médiatermék lényege a központból kiküldött álláspont közvetítése.
Az, hogy ezzel lényegében a sajtó alapjait képező elvek sérülnek, tök mellékes körülmény. Magyarországon a sajtószabadság csak addig tart, ameddig az kormányzó politikusainknak kényelmes. Ennek ékes bizonysága a KESMA. És erre nem jött rá idejében Varga István sem. Nincs ebben semmi szokatlan, a jobboldali újságírás – légyen ez bármennyire vitatott nézet – az első áldozata volt a kormánynak.
A 24.hu információja szerint a magyar sajtótörténet példátlan méretű médiabirodalmának főnöki posztját elfoglaló
Varga Istvánnak hétfőn Rogán Antal kabinetminiszter tolmácsolta a kegyvesztettségéről szóló politikai döntést.
A miniszterelnök környezetében ugyanis nagyon komoly felháborodást keltett a Behir.hu-n hétfőn délután megjelent Varga-interjú. Rogánék nem tartották megbocsáthatónak, hogy a jobboldali médiaalapítvány főnöke olyanokat mondjon, hogy a kormánykritikus sajtó messze igényesebb, jobb minőségű, mint a kormányoldal sajtótermékei.
Azt, hogy Varga állításai mennyire elevenére tapintottak az irányított médiájára támaszkodó Fidesz-kormányzatnak, az is mutatja, hogy kedden Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője körlevélben sietett elnézést kérni a jobboldali újságíróktól. /24.hu/
Egyszerűbben megfogalmazva, akik nem kívánnak egyebet, mint konzervatív újságírást folytatni, ugyanúgy lapátra kerülnek, mint azok, akik nem elég jobboldaliak (értsd fideszesek).
Földöntúli gyönyör azt hallani, hogy Kocsis Máté bocsánatot kér. Van abban valami sajátosan otromba, ahogy még megalázkodás idején is beletapos a megbékíteni vágyott sértettekbe.
Az Orbán-kormánynak egyetlen dolgot több mint elégséges regnálása alatt egyetlen dolgot nem sikerült megtanulnia. Jelesül, hogy nincs annál feltűnőbb, mintha a kritikus hangokat elfojtják. Mert arra az előző rendszerekben is rájöttek, hogy amennyiben nem engednek teret a bírálatnak, az emberek előbb mintsem utóbb tettleg torolják meg vezetőik úrhatnám, kizsigerelő magatartását.
Ez azonban egy olyan probléma, amivel a Fidesznek egyedül kell szembenéznie.