Sarokszerkény újragondolva
Utálatos tud lenni egy sarokszekrény. Kúszva, mászva lehet csak hozzáférni, pazarolja a helyet, lehetetlen átlátni. De van rá megoldás! Az állítható polcmagasság, fékezett ajtózáródás és csúszásmentes felület csak extrák ahhoz, ami minden konyhatündérnek alapból kijárna.
A titok, amitől a sarokszekrény többé nem egy lyuk, ahová a ritkán használt edényeket suvasztjuk, a mérnöki pontossággal megtervezett sarokvasalat. A modern konyhatechnológia csúcsát jelentő fejlesztések, mint amilyen a Sevrolandnál kapható Kesseböhmer LeMans sarokpolc, nemcsak helytakarékosak, hanem kimondottan felhasználóbarát funkciókkal bírnak.
Stabilitás és diszkréció
A sarokszekrény polcai állandó mozgásban vannak. A legkevesebb, hogy csúszásmentes bevonattal legyenek ellátva, hogy ne csúszkáljon el rajtuk semmi. Ez különösen fontos, ha nehezebb tárgyakat pakolunk rájuk.
Igen, egy-egy minőségi polc akár 25 kg-os terhelést is biztonságosan kezel. A megfelelő vasalatok garantáltan stabilan tartanak, és még ekkora súly alatt is finoman és zökkenőmentesen nyitják és csukják az ajtót.
Semmi sem lesz útban
Ha kicsi a konyha, vagy a szekrények közel vannak egymáshoz, nem mindig van hely ahhoz, hogy teljesen kinyissuk az ajtót. Ezt a mérnökök is tudták és sokat gondolkodtak azon, hogyan vethetnének véget a búvárkodásnak. Végül úgy tervezték a mechanikát, hogy már 85 fokos szögnél is hozzáférjünk a szekrény tartalmához.
A finom körvonalakkal gyártott polcok úgy képesek kifordulni a szekrény síkjából, hogy soha semminek ne legyenek útban. A rendszer a legszűkebb sarokban is hibátlanul működik.
Akik a kényelem mellett a csendes működést is értékelik, választhatnak olyan konstrukciót, amelyikbe be van építve a fékezett záródás. Meg sem rezzennek a tányérok, olyan lágyan és halkan csukódik be mögöttük az ajtó, még akkor is, ha erőteljesen megtoljuk. Az ilyen praktikus trükkök a bútor élettartamát is meghosszabbítják.
Egyszerű, mint a legó
Egy olyan szerkezetet, ami ennyire okosan van megtervezve, beszerelni sem lehet nehéz. És valóban, gyakorlatilag szerszám nélkül a helyére tudjuk pattintani a polcot. Nincs szükség különösebb szakértelemre, beépített sablon segít a pontos szerelési pozíció beállításában.
Ha pedig már a helyén a szerkezet, játszhatunk a polcok magasságával. Egy magas fazéknak, multifunkciós robotgépnek, hagyhatunk több helyet. A lényeg, hogy nem a polc határozza meg, mit hová rakhatunk, hanem fordítva. Így a lehető legjobban kihasználhatjuk a rendelkezésre álló teret.
Kezdődhet az újratervezés?
Ahol pedig elfér két polc, elfér négy is. Elvégre, ki mondta, hogy egy szekrénynek a pult alatt kell kezdődnie? A konyha tele van lehetőségekkel, szóval ne a pókhálókat gyűjtsük a zugokban. Megérdemeljük a kényelmet. Hagyjuk, hogy a bútor a kezünk alá dolgozzon.