Schadl György letartóztatásban is a végrehajtók elnöke - Répássy Róbert elmagyarázta, miért
A hatályos jog szerint a tisztség nem szűnik meg automatikusan azzal, ha a végrehajtót felfüggesztik a szolgálatból.
Keresztes László Lóránt nem értette, miért lehet jelenleg is a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) elnöke a súlyos korrupciós vádak miatt letartóztatott Schadl György. Az LMP politikusa ezért írásbeli választ igénylő kérdést nyújtott be Varga Juditnak. Felidézte az igazságügyi miniszternek, hogy
- a sajtóinformációk szerint már 16 gyanúsítottja van a Schadl György és Völner Pál nevéhez köthető korrupciós ügynek,
- noha Schadl letartóztatásban van, továbbra is rekordmértékű profitot termel feleségével közös végrehajtói irodája.
Az ellenzéki politikus ennél is felháborítóbbnak tartja, hogy továbbra is Schadl György a Kar elnöke, ezért erre magyarázatot várt a minisztertől. Varga Judit helyett az a Répássy Róbert államtitkár válaszolt, aki éppen az ügyészség által hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsított, ezért lemondott Völner Pált váltotta a poszton.
Szerinte a hatályos jog szerint a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) elnökének tisztsége nem szűnik meg automatikusan a végrehajtói szolgálatból történt felfüggesztés eredményeként.
A bírósági végrehajtásról szóló törvény rendelkezései alapján az MBVK hivatali szervének vezetője a szolgálatból azonnal felfüggeszti a végrehajtót, ha olyan közvádra üldözendő szándékos bűncselekmény miatt áll büntetőeljárás hatálya alatt, amely 5
évnél súlyosabb szabadságvesztés büntetéssel fenyegetett.
Schadl György végrehajtói felfüggesztése
a Kar honlapján megtalálható információ szerint megtörtént, a felfüggesztés az annak alapjául szolgáló büntetőeljárás jogerős befejezéséig tart.
A törvény alapján a Kar egyetemi jogi végzettséggel, jogi szakvizsgával rendelkező végrehajtó tagja elnökké
megválasztható, kivéve, ha kari tisztségtől való megfosztás, vagy pénzbírság fegyelmi büntetés hatálya alatt áll – tette hozzá az államtitkár. (24.hu)