h i r d e t é s

Só - igazi kincs, ha a medencéről van szó

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Só - igazi kincs, ha a medencéről van szó

2023. március 13. - 10:51

A konyhasó minden háztartásban megtalálható. Ma már olcsó és egyszerűen beszerezhető mindennap használatos konyhai tartozék, ami azonban sokkal több, mint egyszerű főzési kellék. Ha egy medence vizének tartós és kifogástalan tisztaságát kell biztosítanod nap nap után, akkor talán hallottál már a sóbontó készülékekről.

Forrás: medenceorias.hu

Szokták klorinátorként is említeni nem csak szakmai berkekben. Olyan esetekben nagyon hasznos egy ilyen, sóval működtethető készülék alkalmazása a víztisztításhoz, amikor klórra nagyon érzékenyek vagy gyermekek használnak egy medencét.

Természetes víztisztítás a medencevegyszerek kerülésével

A Medence Óriás többféle sóbontó készüléket is forgalmaz. Mindegyikben közös, hogy a medence vizébe rakott közönséges só felhasználásával működik. Az ilyen vízkezelés-víztisztítás során is képződik ugyan klór, pontosabban hipoklórossav, de semmi esetre sem kézzel kell adagolni a medencébe a klórtablettákat. Magában a sóbontó készülékben bomlik fel a vízbe tett só és történik meg annak fertőtlenítése. Tehát teljesen zárt rendszerben. Sokkal kevésbé veszélyes ez az eljárás. Éppen ezért kifejezetten ajánlott a klórra érzékenyeknek és a gyermekek által használt medencék esetében.

A sós víz nem kellemetlen

A konyhasóból vízköbméterenként 3 kilogramm konyhasóra van szükség a rendszer tökéletes működtetéséhez. Egy tíz köbméteres medencéhez tehát 30 kilogramm nátrium-kloridot kell majd feloldani a medencében. Fontos, hogy csak jódozatlan só kerülhet a vízbe. Sokan szokták megkérdezni, hogy vajon a sós víz nem kellemetlen-e? Olyan kevés sómennyiség van a vízben, hogy alig lehet azt megérezni.

Összehasonlításként: a tengerek sótartalma átlagosan 2,5 százalékos, tehát tízszer több ott a vízben a só, persze, hogy markánsan és olykor maróan sós.

A medencében a sótartalom nem zavaró, nem csípi sem a bőrt, sem a szemet. A klór, azaz a hipoklórsav csak akkor képződik, ha a medencevíz bekerül magába a sóbontó készülékbe és a folyamat az elektrolizáló cellák között megy végbe. A cellák elektródjainak titán lemezeiben a töltés ciklikusan, automatikusan megfordul, ennek segítségével tisztul meg a víz.

Tisztaság természetesen

Sokan választják már ezt a remek alternatív vízkezelési és víztisztítási eljárást. Folyamatos, kontrollált, egyenletes fertőtlenítés érhető így el. A készülék automatikusan működik és használata folyamatos biztonságot jelent. A klórozás egyenletessé válik és emiatt a kellemetlen és veszélyes kórokozók, az algák, gombák és baktériumok elszaporodását hatékonyan meg lehet akadályozni. A bőrt is sokkal kevésbé szárítja ki a sóbontó készülékkel tisztán tartott medencevíz.

Arra azonban érdemes ügyelni, hogy a sós vízben a medence alkatrészei gyorsabban korrodálódhatnak. Emiatt inkább titánból készült vagy KO36 alapanyagú saválló acél kiegészítők alkalmazása javasolt, ha a sósvizes tisztítást választja az ember.