h i r d e t é s

Visszaestek az Orbán-cégek, de a család így is több százmillióval gazdagodott

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Visszaestek az Orbán-cégek, de a család így is több százmillióval gazdagodott

2017. május 31. - 13:57

Kedden este nyilvánosságra kerültek az Orbán Viktor apjának és testvéreinek tulajdonában álló cégek tavalyi évről szóló üzleti beszámolói. - írja a direkt.hu.

Forrás: direkt36.hu

Ebből kiderül, hogy az állami beruházásokban is résztvevő, bányászattal, betontermékek gyártásával és szállítmányozással foglalkozó cégek az elmúlt évek látványos növekedése után némileg visszaestek, de a miniszterelnök családtagjainak vagyona így is jelentős összeggel gyarapodott.

A család három jelentősebb vállalkozása – a Dolomit Kft, a Nehéz Kő Kft, és a Gánt Kő Kft – tavaly összesen 3,5 milliárd forintnyi bevételt termelt, és ebből 644 millió forint volt a nyereség.

A tulajdonosok azonban úgy döntöttek, hogy még ennél is többet, összesen 1,2 milliárd forintot vesznek ki osztalékként.

Ennek egy jelentős része (730 millió forint) a Gánt Kő Kft.-ből jön, az erről szóló céges iratból azonban kiderül, hogy a pénz többségét az idei év során fogják majd kivenni.

A Direkt36 nemrég közölt cikket arról, hogy az Orbán család érdekeltségei rejtett módon részesültek állami megbízásokból.

Általunk megszerzett dokumentumok bizonyították, hogy a Dolomit Kft. három nagyszabású csatornázási projektben is részt vett az elmúlt években:

  • Érden,
  • Budapest külső kerületeiben és a
  • Tápióságban

épült csatornákhoz is szállított építőanyagokat.

A projektekben részt vevő források szerint annak ellenére a Dolomit Kft.-től rendeltek betonelemeket, hogy azok drágábbak voltak a konkurencia termékeinél, igaz, egyesek szerint a minőségük is jobb.

A cégek telephelyén megrakott kamionokat követve derítettük ki azt is, hogy az Orbán-érdekeltségek ügyfelei között van a magyar állami építőipari beruházások egyik legnagyobb szereplője, a Colas is.

Orbán Viktor családjának céges érdekeltségei az elmúlt néhány évben látványos üzleti növekedést produkáltak:

  • 2013 és 2015 között közel megkétszerezték a bevételüket,
  • a nyereségességük pedig még gyorsabb tempóban növekedett.

Míg a 2013-as 2,7 milliárd forintos bevételnek még csak 15 százaléka volt a profit, addig a 2015-ös 5,2 milliárdnál már 30 százalékos volt az arány.

A három év alatt összeszedett nyereséget pedig teljes egészében ki is vették a cégekből, és ebből – az üzlettársak részesedésének leszámítása után – közel 2 milliárd közvetlenül az Orbán-család tagjainak magánvagyonát gyarapította.

direkt.hu