A Betz gömb rejtélye
Ferde felületen legurul, aztán elkezd felfelé haladni és megáll a kiindulópontban. Apró gömb alakú képződmények vannak a belsejében, amiknek nincs súlya. Rezonál a hangokra, és megmagyarázhatatlan a felbukkanása.
Miután a Betz család felmérte földjén a megmagyarázhatatlan eredetű tűz okozta kárt, felfedeztek egy ezüstszínű gömböt, ami a semmiből termett az erdejükben, semmi nem utalt arra, hogyan kerülhetett oda. Átmérője 202,2 mm, súlya 9670 g. Felülete szinte teljesen sima. A Floridában, talált leletet a NASA és a haditengerészet laboratóriumaiban vizsgálták.
De nem azonnal. Két héttel megtalálása után a család fia gitárt pengetett, mire a gömb reagálni kezdett a dallamokra, furcsa lüktető hangot adott ki. Ha elgurították, visszatért, mint egy hűséges házieb. Napsütéses napokon pedig még virgoncabb volt, mint egyébként.
Bár 1974-ben bukkantak rá, azóta sem sikerült felnyitni, illetve bizonyos tulajdonságai miatt nem is merték megkísérelni. A család nem adta ki kezéből, addig a pontig, amíg elkezdett furcsán, mondhatni agresszíven viselkedni. Hatására becsapódtak a ház ajtói, fülsértően csörömpölő hangokat bocsájtott ki.
Ekkor döntöttek úgy, hogy az USA felcsigázott kutatói elkezdhetik tanulmányozni a különös tárgyat. Miután röntgensugarakkal átvilágították, megállapították, hogy belsejében ismeretlen anyagból apró gömbszerű képződmények találhatók.
Azonban a legfurcsább az, hogy a rozsdamentes acélgömb kérgének súlya megegyezik az egészével, tehát
ami benne van, annak nincs tömege.
Bizonyos hanghullámokra reagál, vízszintes alapon magától elindul, ide-oda gurul. Négy mágneses sarkot találtak a felszínén, melyek időnként változtatják a helyüket. Ferde felületen legurul, aztán felfelé halad, visszatér a kiindulási pontjára.
A különös események hatására média őrület következett. Neves lapok, mint a New York Times és a London Daily küldött újságírókat, hogy tanúi legyenek a csoda gömb mutatványainak újra és újra a kíváncsiskodók telhetetlen követeléseinek eleget téve.
A mai napig nem derült fény a titokzatos gömb eredetére.
Forrás: noiportal.hu / rejtelyekszigete.com