h i r d e t é s

Az egészséges élet alapja

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Az egészséges élet alapja

2015. június 24. - 19:59
0 komment

A rendszeres testmozgás jó hatással van az egészségre, külső megjelenésre, növeli az ember önbecsülését, stressz tűrő képességét, jó hangulatot teremt.

Az aktivitás, hatást gyakorol az egész szervezetre. Testmozgás közben gyorsabb és erősebb a szívműködés, felgyorsul a vérkeringés, javul az anyagcsere, a salakanyagok gyorsabban távoznak a szervezetből, ezáltal nem tud a zsír lerakódni, csökken a szívbetegségek kialakulása - írja a sztárklikk

A szívizomzat megerősödik, a szív teherbíró képessége nő, nagyobb teljesítményre lesz képes és csökken a vérnyomás is. A tüdő és légzőszervek is hatékonyan működnek, kevesebb munkával több oxigént tudnak továbbítani. A testmozgás javítja a koncentrációt és elősegíti a lelki egyensúly kialakulását, csökkenti a feszültséget. 

A testmozgás hatása a szervezetre:

1, Keringési és állóképesség javítás.

A mozgás hatására a vérerek kitágulnak, így  több oxigént tud a vér a sejtek számára eljuttatni, ami  élénkíti az izmokat. Megfelelő mennyiségű oxigén jelenlétében hosszabb ideig képes a szervezet friss  maradni. Az izmok az állandóan cserélődő oxigén hatására hosszabb ideig bírnak mozogni, amelyeknek az eredménye a zsírégetés.

2, Izomerő növelés

A rendszeres edzéstől az izmok ellenállóbbá válnak a terheléssel szemben. A nehezebb súlyokkal végzett gyakorlatok az izom tömeg keresztmetszetének növekedését eredményezi. Könnyebb súlyokkal nagy ismétlésszámban szálkásítást érünk el. Szálkásítás célja, hogy minél kevesebb zsír legyen az izomzaton.

3, Stressz oldás

A feszültség  levezetésének egyik módja a testmozgás. A társaságban kellemes  zenére végzett sportolás örömöt, kikapcsolódást jelent, mivel átmenetileg megfeledkezhet az ember a szorongató  érzésektől, problémáktól. Különösen hatékonyak az állóképességet javító mozgások. Például kocogás, úszás, kerékpározás, síelés, tenisz, fallabda, aerobik. Ezek kimondottan nyugtató hatással vannak a szervezetre. 

Ennek oka, hogy az agyalapi mirigyben ahol az érzések feldolgozása, fájdalom elnyomása történik, testmozgás következtében endorfin, fájdalmat csökkentő hormon termelődik, melynek hatására a sportolók boldogabbnak érzik magukat a betegek kevésbé érzékelik a fájdalmat.

 

sztarklikk.hu

Posted by SEJT on 2015. június 24.