Bátorság
A Fidesz - KDNP parlamenti padsorokat koptató "133 embere" bátor, buta, vagy bűnöző?
Egy kétes értékű közösség, parlamenti frakció. Közismerten ma: a "133-ak"! Ők, akik pártjaik – a Fidesz és a KDNP – tagjai és szimpatizánsai szavazatai révén, de valójában Orbán Viktor párt- és miniszterelnök, mint legfőbb hatalom akaratából országgyűlési képviselők.
Igen! "Bátor" emberek voltak 2010. évi megválasztásuk után, és azóta is! Ahhoz ugyanis nagy lelkiismereti szabadosság (gerinctelenség), politikai kalandorság (elvtelenség) elvakult kockázatvállalási készség (határtalan hatalom- és nyereségvágy), merészség (az érinthetetlenség vélelme) kellett, hogy megszegjék mandátumuk felvételéhez kötött esküjüket és 2011-ben a hatályos Alkotmány helyett új úgynevezett Alaptörvényt állítsanak Magyarország jogrendjének az élére, tág teret adva ezzel további szakszerűtlen és törvénytelen törvénykezésük áradatának, beleértve a kizárólagos hatalomra törekvés tilalmának a kijátszását is! Igen Bátor emberek, mert Orbán Viktor annak tekinti és mondja őket!
Ezt a fajta bátorságot jóhiszeműen többeknél csak sajnálatos politikai vakságnak, rövidlátásnak, butaságnak, megalkuvásnak, zsarolhatóvá válásnak stb. gondolom! Az erkölcsi, anyagi és főként emberi sorsokban, életekben mérhető veszteségek azonban szinte felmérhetetlenek.
A KÖZELGŐ KÖZTÁRSASÁGI ELNÖKVÁLASZTÁS VILÁGOSABB VÁLASZT A KÉRDÉSRE.
Novák Katalin, - Orbán Viktor Köztársasági Elnök jelöltje - erkölcsileg elfogadhatónak tartja-e, hogy büntetőeljárás alá vont és velük együtt szavazó országgyűlési képviselők közössége, a "133-ak" révén nyerheti el Magyarország legfőbb közjogi méltóságát?
Amennyiben megválasztásra kerül, esküt tesz, elfoglalja hivatalát és később jogerős ítéletben kimondtatik, hogy bűnöző/k, (akik Ön által és közismerten már a döntéshozatal során is büntetőeljárás alá vont személy/ek voltak) szavazata is kellett az eredményhez, lemond-e az így elnyert tisztségéről?
Büntetőeljárás alá vont köztisztviselő hivatali beosztását fel kell függeszteni! Orbán Viktor ennél tovább is ment Völner Pált államtitkári (miniszterhelyettesi) hivatalából eltávolította (formailag Völnert saját kérésére felmentette), azonban pártja a Fidesz-KDNP párt igényt tart arra, hogy Völner és még néhány további büntetőeljárás alatt álló képviselőtársa a törvényhozásban részt vegyen.
Beszédes, és ezért mindent elárul, hogy egy kinevezéssel elnyerhető pozíciót Orbán fontosabbnak és többre tart, mint a közbizalomból elnyert képviselői mandátumot, az Országgyűlést, a képviseleti demokráciát!
Az ártatlanság vélelme természetesen mindenkit megillet, ám ha a Parlament Mentelmi Bizottsága és a kormány alapos okot lát az eljárás alá vont személy jogkorlátozására (mentelmi jog felfüggesztésére), hivatalvesztésére, akkor az érintett párt és frakció egészének, ezáltal tagjainak külön - külön is, valamint az őket támogató választópolgároknak is erkölcsi védelmet kell nyújtani legalább a szavazati jog és a szervezeti életben történő részvétel felfüggesztése mértékében. Ez különösen indokolt szándékos szabálysértés és bűncselekmények elkövetésében felmerülő érintettség esetén. Ha a Parlament intézményes garancia hiányában nem képes védeni magát, akkor az a delegáló párt vagy annak frakciója, ill. tagjainak kötelessége. Amennyiben egy legalább időleges kiközösítés a képviselői munkából nem történik, akkor mindazok, akik az érintett tag szavazatát az eredmény megállapításában figyelembe veszik, erkölcsileg feltétlenül bűnpártolókká, együttműködőként bűnözővé válnak.
Amennyiben egy politikai közösség - jelen esetben a Fidesz – KDNP – országgyűlési frakciójának tagjai ezt nem tartják követendő normának, méltatlanok követőik és választóik bizalmára, minden további döntésük hiteltelenné válik.
Orbán Viktor, - mint a Fidesz – KDNP szellemi és politikai vezetője, Magyarország miniszterelnöke és úgy is, mint bűnpártoló, és mint bűnpártolásra felbujtó magával kívánja e rántani pártja zömében ártatlan tagjait, támogatóit is?
Novák Katalin, - nem gondolja, hogy inkább április 3.-át követően egy új, friss mandátummal bíró Országgyűlés előtti megmérettetése legalább a tisztességét, a becsületét bizonyíthatná ország világ előtt?
A Bátorság címet nem az ORBÁN VIKTORI kegyes kinyilatkozás adja, azt a cselekvő ember vívja ki magának a szűkebb és tágabb közösség szemében.
Gáspár András