h i r d e t é s

Börtönbe kerül -e holokauszt-tagadó képviselő?

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Börtönbe kerül -e holokauszt-tagadó képviselő?

2015. március 25. - 11:19
0 komment

11 évvel ezelőtt Zuschlag Jánosnak volt egy rossz poénja a Terror háza előtt.

– Hideg van, nem? Gondold el egyébként, hogy ebben az időszakban milyen hideg volt szegény embereknek.  
Z. J.: Azoknak már nem volt hideg, he – he – he. 

A párbeszéd A Hír TV jóvoltából nyilvánosságra került. Törvénybe ugyan nem ütközött, de ízléstelen volt, és kegyeletsértő. Az eredmény: a pártja nyomására egy héten belül lemondotta parlamenti mandátumáról, és fegyelmi eljárás is indult ellene:

Az Index információi szerint Zuschlag Jánost már a hétvégi MSZP kongresszuson való részvételről is lebeszélték a küldöttek. A helyszínen tudósítóink tapasztalatai szerint többen, csoportba verődve szidták a képviselőt. Zuschlag múlt héten még úgy vélte, elegendő, ha bocsánatot kér, vezető szocialista politikusok ugyanakkor jelezték, Zuschlag bocsánatkérése kevés lesz. Úgy tudjuk, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Lendvai Ildikó is beszélt Zuschlaggal, és mindketten azt tanácsolták, hogy adja vissza az őt jelölő kiskunhalasi MSZP szervezetnek MSZP-s mandátumát. Mindezek miatt a képviselő úgy döntött, lemond.

Na ez a minimum-elvárás a jobbikos Kulcsár Gergellyel szemben.

Ez lett volna amúgy már két hete is, amikor nyilvánosságot kapott, hogy pár éve beleköpött a Duna-parti holokauszt-emlékmű egyik cipőjébe. Ez volt ugyanis kb. a zuschlagi szint. Persze nagy különbség, hogy amíg Cusit a saját párttársai jól letolták azért a mondatért, Gulyást a jobbikos haverjai talán még jól hátba is veregették a csulázásért, egy "fasza gyerek vagy!"felkiáltás kíséretében.

Ami viszont ma derült ki róla, az minőségileg más kérdés:

Az újabb levelet még 2012-ben írta Kulcsár a frakció levelezőlistájára. Ebben azon aggódik, hogy közeledik a holokauszt áldozatainak emléknapja, és félő, hogy erről zsidó nyomásra a Parlament is megemlékezik. Kulcsár utal rá, hogy 2011-ben a frakció engedélyezte a távolmaradást a megemlékezésről.

„Kérdésem az lenne, hogy idén hogy tervezi a frakcióelnökség, ugyanaz lesz, mint tavaly?”
A levélben méltatja frakciótársát, Baráth Zsoltot, aki pont akkoriban szólította fel a Parlamentet, hogy emlékezzen Solymosi Esztere, akit Tiszaeszláron a zsidók rituálisan kivégeztek.

Kulcsár Gergely a levélben kifejti, hogy attól tart, majd felállásra, megemlékezésre kényszeríti őket valamelyik zsidóbérenc frakció, és így kénytelenek lesznek megemlékezni a holokauszt áldozatairól, miközben szerinte nem is volt holokauszt.

„…van rá esély, hogy valamelyik biboldó-bérenc frakció kezdeményezni fogja, hogy felállva emlékezzen a Ház a kamukauszt állítólagos áldozataira. Akkor mit teszünk?”

Hogy ez ugyanolyan ízléstelen, vagy még inkább ízléstelenebb, mint a köpködés, az egy dolog. Fontosabb viszont az, hogy öt évvel ezelőtt a parlament elfogadott egy törvényt:

A büntető törvénykönyv szerint „aki nagy nyilvánosság előtt a holokauszt áldozatának méltóságát azáltal sérti, hogy a holokauszt tényét tagadja, kétségbe vonja vagy jelentéktelen színben tünteti fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő”.

Hogy mi a véleményem a holokauszt-tagadás büntethetőségéről, azt már évekkel ezelőtt leírtam ugyanitt: a kriminalizálás egy felesleges, rossz és hatástalan eszköz, még ha a célt meg is értem. Viszont az én véleményemtől függetlenül ez akkor is egy hatályos törvény, és érvényes minden magar állampolgárra.

Igen, még a jobbikos parlamenti képviselőkre is.

2013-ban már jogerős ítélet is született a nevében, egy szokatlan, de igencsak előremutató mellékbüntetéssel, ami - megkockáztatom - sokkal többet ér, mint a főbüntetés:

A Fővárosi Törvényszék a vádlottat a nemzetiszocialista rendszerek bűnei nyilvános tagadásának bűntette miatt tavaly június 12-én első fokon másfél év – három év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélte, egyúttal elrendelte a pártfogó felügyeletét – olvasható a törvényszék honlapján. Az akkori ítélet szerint a bíróság külön magatartási szabályként előírta a vádlott számára, hogy ne látogasson politikai rendezvényeket, demonstrációkon ne vegyen részt, legalább három alkalommal látogasson el a Páva utcai Holokauszt Emlékközpontba, és az ott látottak alapján foglalja össze gondolatait, vagy egyszer tekintse meg az auschwitzi emlékhelyet vagy a jeruzsálemi Jad Vasem emlékparkot, és írja meg véleményét.

A tapolcai kampány idején elég valószerűtlen, hogy a Polt-féle ügyészség ugyanúgy nem lép erre semmit, mint tavaly, amikor pl. fel se merült, hogy eljárást indítson az akkor még 100%-ig Orbán-hívő Hír TV ellen, mert hírhamisítással akarták befolyásolni a kampányt (és ebben az a legszomorúbb, hogy ez a kétely az ügyészség eddigi tevékenysége alapján egyáltalán felmerülhetett bennem).

Szóval a kérdés ezek után csupán annyi: mikor mond le Kulcsár Gergely a képviselői mandátumáról, hogy a bíróság elé állhasson? Vagy ha ezt nem teszi meg, akkor mikor ül össze a mentelmi bizottság, hogy kiadja a hatóságoknak?

 

fedor.blog.hu