A magyarok közel háromnegyede túlsúlyos, mozgásszegény életet él, kevés gyümölcsöt és vitamint fogyaszt – derült ki az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet csütörtökön bemutatott vizsgálatából - írja a Magyar Nemzet Online.
Láttak már repülő hamburgereket és óriásfánkokat? Én igen. Néhány évvel ezelőtt brit anyukák a tanórák közti szünetekben húsos, édes, sós ételeket dobáltak be „éhező” gyerekeiknek az iskolaudvarra: a zsír- és cukorbombákkal Jamie Oliver menzaforradalmát igyekeztek megsemmisíteni. Merthogy a kölyökképű sztárszakács úgy gondolta, leszoktatja az angolokat a nagy zabálásról, megóvja őket a gyerekkori túlsúlytól, a felnőttkori panaszoktól. Számos betegség ugyanis visszavezethető a helytelen táplálkozásra.