Egy esztergomi ügyvéd története
Az ügyvéd egy nap munka után hazaérkezve úgy találta, hogy pszichiáter felesége elköltözött, a lakást kipakolta, a gyerekeket magával vitte, és értesítette a mentőket, hogy férje délután fél ötkor fog hazaérkezni, és öngyilkosságot akar elkövetni.
Ezért jöjjenek ki érte, és szállítsák a pszichiátriára kényszerkezelésre. Így a férfival egy időben megérkeztek a mentők is, hogy az „önveszélyes őrültet” a pszichiátriára vigyék. A férfi döbbenten, teljes értetlenséggel állt az események előtt, mivel ezeknek semmi látható előzménye nem volt.
Szerencséjére nem egyedül érkezett haza, hanem egy orvos barátja kíséretében, aki a mentősök előtt igazolta, hogy a vádak légből kapottak, így a férfi megúszta a pszichiátriai kényszerbeszállítást. A pszichiáter feleség azonban az önkormányzat, a rendőrség és a háziorvos felé terjeszteni kezdte, hogy férje pszichiátriai kezelt – ami természetesen nem volt igaz. A férfi az alapítványhoz fordult tanácsért, majd személyiségi jogi pert indított a nő ellen, amiért az megpróbálta lejáratni a hivatalos szervek előtt. A személyiségi jogi per mellett a férfi a CCHR segítségével az Orvosi Kamaránál is bepanaszolta a pszichiáternőt a kényszerbeszállítási kísérlet miatt.
A kivizsgálások eredményeképpen a pszichiátert az Orvosi Kamara elmarasztalta, a bíróság pedig a férjének fizetendő 300 ezer forint kártérítésre ítélte.
Forrás: emberijogok.hu